Strona główna NEWSY Trener Andy Ruiza porównuje go największych Meksykańskich zawodników.

Trener Andy Ruiza porównuje go największych Meksykańskich zawodników.

0
Andy Ruiz Jr. na jednej z konferencji prasowych przed walką. (fot. PBC)
Andy Ruiz Jr. na jednej z konferencji prasowych przed walką. (fot. PBC)

Już w następną sobotę, 1 czerwca, obejrzymy walkę Andy Ruiza Jr. (32-1, 21 KO), który będzie próbował odebrać pasy IBF, WBA i WBO aktualnemu mistrzowi Anthonemu Joshua (22-0, 21 KO). Odbędzie się ona w Madison Square Garde w Nowym Jorku i będzie to debiut Anglika na rynku amerykańskim.

Patrz: 40 DNI DO: Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr. – za kulisami odcinek 1 (VIDEO)

Wczoraj wywiadu na boxingscene udzielił Manny Robles, który jest trenerem pretendenta, w którym wskazuje jego najważniejsze cechy, które będą miały znaczenie w pojedynku o pasy.

“Andy to zawodnik o nietypowej charakterystyce, kiedy patrzysz na niego poza ringiem, nie domyślisz się, co kryje się w środku tego faceta. On ma wielkie serce do walki, to Meksykanin, który uwielbia konfrontację. Nigdy w historii boksu nie widziano zawodnika wagi ciężkiej o takich cechach. Ośmielam się porównywać go z zawodnikami, którzy zostawiają w ringu wszystko, takimi jak Oscar Valdez, Erik Morales czy Marco Antonio Barrera.” – zachwalał swojego zawodnika.

Zobacz też: Anthony Joshua mówi z szacunkiem o Andy Ruizie Jr.

Twierdzi on, że Andy będzie przygotowany na walkę najlepiej w swojej karierze zawodowej. Zapewnia też, że przygotował taktykę, która pozwoli im na zdobycie korony wagi ciężkiej.

“Czuję, że pierwszy czerwca będzie dniem Andy’ego, jesteśmy zakochani w tym wyzwaniu i mamy znakomity plan na walkę z Joshuą. (…) Andy jest bokserem, który nigdy nie leżał na deskach, jego jedyna porażka, poniesiona w pojedynku z Josephem Parkerem, to walka, którą według wielu wygrał. Więcej nauki wyciągasz jednak z porażki niż ze zwycięstwa. Andy patrzy teraz na życie inaczej. Nigdy wcześniej nie widziałem go tak ciężko trenującego i zmotywowanego. Wcześniej mieliśmy 10 tygodni przygotowań przed walką z Aleksandrem Dimitrenką, zawodnikiem tego samego wzrostu, co Joshua. Kiedy pokonaliśmy Dimitrenkę i otrzymaliśmy szansę walki z Joshuą, po prostu kontynuowaliśmy treningi. Teraz będziemy jeszcze lepiej przygotowani.” – zachwala swojego zawodnika Manny Robles.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments