Strona główna NEWSY TYSON FURY WRACA 5 GRUDNIA!

TYSON FURY WRACA 5 GRUDNIA!

0
Tyson Fury po zdobyciu pasa WBC w rewanżowej walce z Deontayem Wilderem (fot. materiały prasowe)
Tyson Fury po zdobyciu pasa WBC w rewanżowej walce z Deontayem Wilderem (fot. materiały prasowe)

Już 5 grudnia na gali organizowanej przez Franka Warrena w Londynie zobaczymy kolejny pojedynek niepokonanego króla cyganów i wagi ciężkiej Tysona Fury (30-0-1, 21 KO). Będzie to jego pierwszy występ w Wielkiej Brytanii od ponad 2 lat.

Fury jak i jego promotor potwierdzili, że nie będą czekać na decyzję Deontaya Wildera (42-1-1, 41 KO), który po raz trzeci chciał przełożyć datę walki, która była zaplanowana najpierw na lipiec, później na grudzień, a teraz miała wpłynęła prośba od obozu Amerykanina by zrobić to w 2021 roku.

“Chciałem znów zlać Wildera, szybka i łatwa walka. Jego ekipa jednak kombinowała z datami. Tak naprawdę nie chcieli walki z linearnym mistrzem świata. Wiedzieli jak to się skończy i świat wiedział, jak to się skończy: Wilder wylądowałby znów na tyłku. Poprosili o zmianę terminu na 19 grudnia, zgodziłem się, potem znów chcieli przesunąć na przyszły rok. Starczy tego! Idziemy dalej!” – powiedział mistrz WBC w udzielonym wczoraj wywiadzie dla The Athletic.

W dzisiejszej rozmowie z TalkSPORT informację potwierdził promotor Brytyjczyka:

“Tyson powiedział, że co za dużo to nie zdrowo i zaboksuje w Londynie w grudniu. Z tego co wie, to kontrakt już wygasł. Mam nadzieję, że w przyszłym roku przejdziemy od razu do tematu walk z AJ-em” – zasugerował Frank Warren.

Cały świat bokserski spekuluje o tym kto może zostać grudniowym przeciwnikiem Tysona Fury. Wśród potencjalnych kandydatów znalazły się nazwiska takie jak: Rivas, Kabayel, Martin, a nawet Wach.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments