Strona główna NEWSY Vasyl Lomachenko unifikuje tytuły WBO i WBA.

Vasyl Lomachenko unifikuje tytuły WBO i WBA.

0
Vasyl Lomachenko trafia Jose Perdaza mocnym sierpem. (fot. Geiko)
Vasyl Lomachenko trafia Jose Perdaza mocnym sierpem. (fot. Geiko)

Vasyl Lomachenko został wczoraj zunifikowanym mistrzem wagi lekkiej. Po wspaniałym pojedynku, który był organizowany przez Top Rank i ESPN, pokonał na punkty Jose Perdraza. Tym samym zabrał do domu pasy WBA i WBO.

Pierwsza połowa była dość chaotyczna i żaden z pięściarzy tak naprawdę nie trafiał dużo czystych ciosów. Mimo to Ukrainiec był tym, którym trafiał częściej. W połowie pojedynku Lomachenko prowadził wysoko na punkty. Jednak w ringu nie było widać tak dużej przewagi. Pedraza przy każdej okazji próbował ataków i urwał 3 lub 4 rundy.

Jednak gdy walka weszła w fazę rund mistrzowskich Lomachenko ruszył ze swoim wspaniałym atakiem. W 11 rundzie Ukrainiec zaczął zasypywać przeciwnika kombinacjami co skończyło się tym, że Pedraza był liczony dwa razy. Jakimś cudem udało mu się wytrwać do końca rundy.

W 12 rundzie było widać, że Pedraza nadal jest wstrząśnięty. Próbował odpowiadać na ataki Hi Techa, ale to nie wystarczyło by wygrać rundę i walkę.

Oficjalne karty sędziowskie wskazały jednogłośnie na Vasyla Lomachenke: 119-117, 117-109, 117-109. Karta punktowa BWP wskazywała również na Ukraińca: 117-109.

Lomachenko również miał lepsze statystyki ciosów, które prezentujemy poniżej.

Lomacheno vs Pedraza - statystyki ciosów. (grafika: Top Rank)
Lomacheno vs Pedraza – statystyki ciosów. (grafika: Top Rank)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments