Vasyl Lomachenko unifikuje tytuły WBO i WBA.

Vasyl Lomachenko trafia Jose Perdaza mocnym sierpem. (fot. Geiko)
Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pamiętaj, że kliknięcie w brzuszek, to pierwszy krok, by pomóc dzieciom.

Vasyl Lomachenko został wczoraj zunifikowanym mistrzem wagi lekkiej. Po wspaniałym pojedynku, który był organizowany przez Top Rank i ESPN, pokonał na punkty Jose Perdraza. Tym samym zabrał do domu pasy WBA i WBO.

Pierwsza połowa była dość chaotyczna i żaden z pięściarzy tak naprawdę nie trafiał dużo czystych ciosów. Mimo to Ukrainiec był tym, którym trafiał częściej. W połowie pojedynku Lomachenko prowadził wysoko na punkty. Jednak w ringu nie było widać tak dużej przewagi. Pedraza przy każdej okazji próbował ataków i urwał 3 lub 4 rundy.

Jednak gdy walka weszła w fazę rund mistrzowskich Lomachenko ruszył ze swoim wspaniałym atakiem. W 11 rundzie Ukrainiec zaczął zasypywać przeciwnika kombinacjami co skończyło się tym, że Pedraza był liczony dwa razy. Jakimś cudem udało mu się wytrwać do końca rundy.

W 12 rundzie było widać, że Pedraza nadal jest wstrząśnięty. Próbował odpowiadać na ataki Hi Techa, ale to nie wystarczyło by wygrać rundę i walkę.

Oficjalne karty sędziowskie wskazały jednogłośnie na Vasyla Lomachenke: 119-117, 117-109, 117-109. Karta punktowa BWP wskazywała również na Ukraińca: 117-109.

Lomachenko również miał lepsze statystyki ciosów, które prezentujemy poniżej.

Lomacheno vs Pedraza - statystyki ciosów. (grafika: Top Rank)