Strona główna NEWSY WBSS: Anthony Yigit analizuje style Josha Taylora i Ivana Baranchyka.

WBSS: Anthony Yigit analizuje style Josha Taylora i Ivana Baranchyka.

0
Josh Taylor i Ivan Baranchyk podczas środowej konferencji prasowej przed ich pojedynkiem w Glasgow. (fot. WBSS)
Josh Taylor i Ivan Baranchyk podczas środowej konferencji prasowej przed ich pojedynkiem w Glasgow. (fot. WBSS)

Szwedzki zawodnik Anthony Yigit to olimpijczyk z 2012 roku i były mistrz Europy w 140 funtach. Był na ringu zarówno z Joshem Taylorem i Ivanem Baranchykiem i postanowił, krótko przeanalizować ich style.

Josh Taylor

“Jedną z rzeczy, które zauważyłem u Taylora podczas sparingów i po analizie jego walk na ringu zawodowym jest to, że wciąż ustawia się pod presją na linach. Stoi tam czekając aż ciosy, które wyprowadzisz w jego stronę ustaną zanim zacznie boksować. Poprawił się pod tym względem, ale wciąż widzę, że dzieje się to czasami i jest to niebezpieczny nawyk wobec kogoś takiego jak Baranchyk. Niebezpiecznie jest dawać Baranchykowi przestrzeń do ataków i parcia do przodu, ponieważ jest bardzo silnym puncherem, a Taylor ma tendencję do opierania się o liny.”

Ivan Baranchyk

“Baranchyk z drugiej strony marnuje swoją energię dość lekkomyślnie i tak naprawdę nie chroni swojego ciała. Zauważyłem, że poczuł kilka ciosów na korpus jakie mu zadałem w szóstej rundzie zanim lekarz przerwał naszą walkę.  Po walce również obserwowałem Baranczyka i jak ciężko oddycha po zakończeniu jej zakończenia. To wciąż była połowa walki. Wiemy, że Taylor wykonuje dużo akcji atakując korpus przeciwnika, więc KO po ciosie na dół nie zaskoczy mnie.”

Siła obu zawodników.

“Oboje mocno biją, ale różne sposoby. Uderzenia Baranchyka sprawiają wrażenie jakby ktoś rzucał w ciebie kulą armatnią, a ciosy Taylora są bardziej ostre i przeszywające. Czujesz się, jakbyś został dźgnięty włócznią.”

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments