Strona główna NEWSY WBSS: Nonito Donaire noakutuje Younga i przechodzi do finału. (VIDEO)

WBSS: Nonito Donaire noakutuje Younga i przechodzi do finału. (VIDEO)

0
Nonito Donaire i Stephon Young. Filipino Flash przechodzi do finału World Boxing Super Series. (fot. WBSS)
Nonito Donaire i Stephon Young. Filipino Flash przechodzi do finału World Boxing Super Series. (fot. WBSS)

Nonito Donaire (40-5, 26 KO) zapewnił sobie miejsce w finale World Boxing Super Series pokonując przez nokaut w szóstej rundzie Stephona Younga (18-2-3, 7 KO).

Young zaczął walkę bardzo defensywnie próbując schodzić i unikać ataków Filipińczyka. W pierwszej fazie dawało to rezultat, ale nie pozwalało my na dużo akcji ofensywnych. W drugiej rundzie Young coraz częściej trafiał do celu lewą ręką. Nie zatrzymało to Donaire przed atakiem jednak był karcony za każdy błąd.

Po 3 rundzie dużo większy i silniejszy Donaire zaczął zyskiwać przewagę i coraz bardziej męczył swojego przeciwnika mocnymi ciosami. W szóstej zranił Younga i znokautował go lewym sierpowym.

Pomimo wspaniałego zwycięstwa było widać, że nie jest to już ten sam Filipino Flash. Stracił na szybkości, która była jednym z jego najważniejszych atutów w wyniku czego był często trafiany. W finale zmierzy się prawdopodobnie z Inoue, który dzierży trofeum za nokaut roku 2018. W pojedynku z Japończykiem przyjmowanie ciosów może się skończyć bardzo źle.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments