Strona główna NEWSY WILDER vs FURY 2: TYPOWANIE REDAKCJI

WILDER vs FURY 2: TYPOWANIE REDAKCJI

0

Przed nami długo wyczekiwany rewanż na szczycie królewskiej kategorii. Już w tą sobotę w Las Vegas będziemy świadkami wielkiego pojedynku, w którym na przeciw siebie staną Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) i Tyson Fury (29-0-1, 20 KO).

Kilka dni temu zebraliśmy dla was typy amerykańskich pięściarzy i ekspertów, ale jak zawsze przed wielkimi wydarzeniami postanowiliśmy urządzić typowanie redakcyjne.

ZOBACZ:WILDER VS FURY 2: TYPOWANIE EKSPERTÓW

Z jednej strony wielki puncher Wilder, a z drugiej niewygodny i śliski Fury. Pamiętamy też kontrowersję po ogłoszeniu remisu w pierwszej walce. 10 wygranych rund Anglika, ale również dwa nokdauny, które zaserwował mu Amerykanin. To wszystko powoduje, że głosy kibiców i ekspertów są praktycznie podzielone 50 na 50 procent. Nie inaczej jest i w naszej redakcji – czterech z nas typuje zwycięstwo Wildera i czterech z nas wskazało Furego.


Tomasz Piotrowski – redaktor bokswpolsce.pl, kanał YouTube 'Tomasz S.O.S. Piotrowski’, zawodowy pięściarz

Typ: Deontay Wilder przed czasem.

Wilder będzie w tej walce bardziej agresywny, ponieważ wie już czego spodziewać się po Tysonie. Ten człowiek naprawdę bije piekielnie mocno. Jeśli Tyson spróbuję zaatakować tak jak mówi to walka może potrwać dla niego bardzo krótko. Jestem zdania, że Wilder trafi, zawsze trafia. Tym razem jednak Fury nie wstanie.”

 

Dominik Gorząd – blogger BOKS ZAWODOWY, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Wygrana Tysona Fury.

„Najlepszy technik królewskiej dywizji kontra najmocniej bijący zawodnik, chociaż niektórzy twierdzą, że wcale tak mocno nie bije. Fury powolutku wraca do formy z okolic walki z Władimirem Kliczko, i to właśnie on, dzięki przewadze w wyszkoleniu technicznym nie pozostawi w niedzielę rano polskiego czasu złudzeń, co do tego kto jest obecnie królem wagi ciężkiej.”

 

Andrzej Jędraszczak – blogger BOKS ZAWODOWY, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Deontay Wilder przez ciężkie KO.

„Tyson Fury jest pięściarzem dużo lepiej wyszkolonym technicznie, to wie każdy. Podczas ich poprzedniej walki dopiero wracał powoli do poważnego boksu, jednak mimo to poza 2 liczeniami spisał się znakomicie. Wilder nie będzie nawet próbował punktować Anglika, poszuka nokautującego ciosu i go znajdzie. Będzie to nokaut na granicy śmierci i życia.”

 

Dawid Przystup – redaktor naczelny bokswpolsce.pl

Typ: Tyson Fury przez TKO w rundach 7-9.

„Tyson Fury powrócił do optymalnej formy fizycznej. Od pierwszej walki udało mu się zbudować solidną sylwetkę i do ringu wniesie prawdopodobnie około 20kg więcej niż Wilder. Moim zdaniem zmiana trenera na Javan Sugar Hilla pomoże mu wprowadzić poprawki w technice, które pomogą mu przełożyć te dodatkowe kilogramy na siłę ciosu. Nie wydaję mi się, że zobaczymy coś nowego ze strony Wildera. Według mnie Fury w początkowej fazie walki będzie z defensywy kontrował próby ataku Wildera mocnymi, pojedynczymi ciosami. Chaotyczne ataki Amerykanina w połączeniu z atakami Króla Cyganów zabiorą mu dużo siły. Po 6 rundzie Anglik przejdzie do ofensywy. Przełamie i skończy Wildera do końca 9 rundy. PAS WBC WRACA Z KRÓLEM DO ANGLII!!!”

Piotr Bylina – redaktor bokswpolsce.pl

Typ: Deontay Wilder przed czasem.

„Deontay Wilder już nie raz pokazał, że jest zawodnikiem niedocenionym. Ich pierwsza walka miała wyglądać dokładnie tak, jak wyglądała – z wyłączeniem tych nokdaunów! Nokdaunów które starczyły Wilderowi aby odwrócić losy pojedynku. Tym razem stawiam na zwycięstwo Wildera przez KO. Nie zabieram oczywiście szans równie dobremu Tysonowi Fury, który jeśli tylko ustrzeże się ciosu „na granicy życia i śmierci” to ponownie może na swoich biodrach zawiesić pas. Tylko czy uda mu się uciekać 12 rund przed tym słynnym „cepem”?? Nie sądzę. Wilder według mnie wcale nie będzie czekał na ten jeden cios. Zacznie już od pierwszej rundy ustawiać celownik, aż w końcu trafi i pokona Tysona.”

 

Maciej Kraszewski – redaktor bokswpolsce.pl

Typ: Tyson Fury decyzją sędziowską.

„Niewdzięczna rola typować pojedynek który jest klasycznym no-bet! Z jednej strony jaskiniowiec który musi trafić tylko raz. Z drugiej zawodnik który jest w stanie go ośmieszyć i nie dać sobie zrobić krzywdy przez 12 rund, tak jak swego czasu zrobił to z Klitschko. Czy Wilder jest w stanie zawalczyć lepiej? Co pokaże w ringu Fury, po słabszym występie z Wallinem, pod okiem nowego trenera? Słyszałem głosy, że to Amerykanin ma większe rezerwy, ale szczerze mówiąc sądzę, że to Tyson nie wykorzystał wszystkich atutów w pierwszym pojedynku. Czarował nas fenomenalną obroną i refleksem, ale jednak dał się trafiać, mógł też zrobić więcej w ofensywie. Nie widzieliśmy nic z jego umiejętności zmiany pozycji. Jeżeli Wilder myśli, że już wszystko widział w ringu z Furym, może być mocno zaskoczony. Dlatego choć pojedynek będzie mógł się zakończyć w każdej chwili po jednym ciosie, typuje zwycięstwo Brytyjczyka na punkty.”

 

Gracjan Tomasik – redaktor bokswpolsce.pl

Typ: Deontay Wilder przed czasem.

„Największa walka w wadze ciężkiej jaka jest do zrobienia. W sobotę spotka się dwóch najlepszych aktualnie zawodników tej kategorii wagowej. Moim zdaniem Wilder ponownie pośle na deski Fury’ego. Tym razem będzie miał dość czasu i zachowa zimna krew, co pozwoli mu zakończyć walkę przed czasem.”

 

Marek Kiełbik – publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Tyson Fury decyzją sędziów.

„Tyson Fury przystępując do pierwszej swojej walki z Deontayem Wilderem powracał z dalekiej podróży. Podróży przepełnionej narkomania, stanami depresyjnymi, alkoholizmem jednym słowem podróży, która nieuchronnie zmierzała w stronę przepaści nad która stanął Fury. Tyson Fury zaprezentował się świetnie, imponował szybkości mimo dużej ilości kilogramów, Wilder rzucił go co prawda dwukrotnie na deski, natomiast według mojej opinii jak i większości pojedynek, który zakończył się remisem powinien być zwycięstwem Brytyjczyka. Moim zdaniem będzie to walka zdecydowanie wygrana na punkty, gładko „do jednej szczęki” coś a’la Usyk vs Gassijev. Nie przemawia do mnie ostatnia walka Wildera gdzie przegrał każdą rundę do momentu nokautu. Fury i jego umiejętności bokserskie, kontra okrojony technicznie i jednowymiarowy Wilder moim zdaniem zdecydowana wygrana na punkty dla Króla Cyganów.”

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!