Strona główna NEWSY World Boxing Super Series zagrożone!

World Boxing Super Series zagrożone!

0
Krzysztof Głowacki wygrywa ćwierćfinał World Boxing Super Series. (fot. WBSS)
Krzysztof Głowacki wygrywa ćwierćfinał World Boxing Super Series. (fot. WBSS)

World Boxing Super Series to największy w historii turniej bokserski. W pierwszej edycji mogliśmy oglądać zmagania w wadze junior ciężkiej i super średniej. Mistrzami wtedy zostali Oleksander Usyk i Callum Smith.

Aktualnie rozgrywa się drugi sezon turnieju w wagach muszej, super lekkiej oraz junior ciężkiej. Dochodzą nas jednak informacje z USA, że druga edycja jest zagrożona i może się zakończyć jeszcze przed półfinałami.

Mike Coppinger z magazynu The Ring, który podał informację pierwszy, twierdzi, że źródłem kłopotów mają być nieporozumienia inwestorów. Problemem ma być wypłacalność niektórych członków grupy COMOSA AG, która jest głównym sponsorem turnieju. Niektórzy z nich wywiązali się z kontraktu z nawiązką, inni w ogóle.

Nonito Donaire i Ryan Burnett wchodzą do ringu podczas World Boxing Super Series w Glasgow (fot. Dawid Przystup/bokswpolsce.pl)
Nonito Donaire i Ryan Burnett wchodzą do ringu podczas World Boxing Super Series w Glasgow (fot. Dawid Przystup / bokswpolsce.pl)

Część zawodników nie otrzymała jeszcze swoich bonusów za zwycięstwa w ćwierćfinałach. Niektóre z tych kwot są sześciocyfrowe. Wysokość bonusów i wypłąt podstawowych są ustalone w kontraktach zawodników.

Pierwsza runda turnieju zakończyła się w listopadzie. Półfinały były zaplanowane na luty i marzec. Zestawienia zawodników są już gotowe, ale nadal nie otrzymaliśmy potwierdzenia dat i miejsc walk.

Jeśli turniej się nie odbędzie to najwięcej stracą kibice, którzy nie zobaczą walk takich jak:

  1. Naoya Inoue vs Emmanuel Rodriguez
  2. Nonito Donaire vs Zolani Tete
  3. Regis Prograis vs Kiryl Relikh
  4. Josh Taylor vs Ivan Baranchyk
  5. Mairis Briedis vs Krzysztof Glowacki
  6. Yunier Dorticos vs Andrew Tabiti

Obserwuj nas na:
https://instagram.com/bokswpolsce
https://www.youtube.com/c/bokswpolscetv
https://twitter.com/bokswpolsce
https://facebook.com/bokswpolsce

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments