Strona główna PUBLICYSTYKA 100 WALK KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ 100 WALK, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ #3 ANTHONY JOSHUA – WLADIMIR KLITSCHKO

100 WALK, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ #3 ANTHONY JOSHUA – WLADIMIR KLITSCHKO

Starcie gigantów na Wembley!

0

Do walki, która emocjonowała cały bokserski świat doszło 29 kwietnia 2017 roku.

Wydarzenie miało miejsce na kultowym stadionie Wembley w Londynie, a stawką pojedynku były pasy IBF, WBA i IBO kategorii ciężkiej.

Joshua vs Klitschko plakat (fot. Matchroom Boxing)
Joshua vs Klitschko plakat (fot. Matchroom Boxing)
  • DATA: 29.04.2017
  • MIEJSCE: STADION WEMBLEY, LONDYN
  • WYNIK: JOSHUA TKO 11 RUNDA

Na Wembley zebrało się 90 tysięcy widzów, by podziwiać tych dwóch gladiatorów w akcji.

Obaj zawodnicy podeszli do pojedynku bardzo ostrożnie i w pierwszych czterech rundach walka była bardzo wyrównana i spokojna. Nikt nie chciał pierwszy mocno zaatakować, było widać wzajemny szacunek do siebie obu Panów.

Na fajerwerki nie musieliśmy dlugo czekać. Na początku piątej rundy Joshua w końcu mocno zaatakował i posłał na deski Ukraińca. Kliczko jednak wstał, odzyskał kontrolę i to on dominował przez resztę starcia, był nawet bliski przełamania Joshuy.

Dominacja Kliczki nabierała tempa i w szóstej rundzie Joshua wylądował na deskach. Wydawało się, że to początek końca Anglika, który słaniał się na nogach ze zmęczenia.

W kolejnych starciach jednak znów oglądaliśmy wyrównany pojedynek. Kliczko pracował lewym prostym, Joshua skupił się bardziej na obronie.

Tak było do jedenastej rundy, kiedy Joshua na początku starcia posłał Ukraińca na deski. Kliczko wstał, ale po potężnym podbródkowym znów przywitał się z podłogą.
Podniósł się ponownie ale po serii ciosów Joshuy, sędzia przerwał pojedynek.

Po świetnym, pełnym dramaturgii starciu Joshua obronił pas IBF oraz zdobył pasy WBA i Intercontinental IBO.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!