Strona główna PUBLICYSTYKA 5 najlepszych walk Macieja Sulęckiego.

5 najlepszych walk Macieja Sulęckiego.

0
Maciej Sulęcki vs Demetrius Andrade na pierwszej konferencji prasowej przed ich pojedynkiem. (fot. Matchroom Boxing)
Maciej Sulęcki vs Demetrius Andrade na pierwszej konferencji prasowej przed ich pojedynkiem. (fot. Matchroom Boxing)

Już za kilka godzin Maciej Sulęcki stanie przed szansą sięgniecia po pas mistrza świata kategorii średniej, z tej okazji przypomnijmy sobie, 5 najważniejszych starć dla kariery ,,Stricza”: 

vs. Grzegorz Proksa 08.11.2014

Pierwsza walka Sulęckiego, na dużej gali PPV, walką wieczoru było starcie Adamka ze Szpilką. Jego rywalem był Grzegorz Proksa, który wrócił do ojczyzny, aby odbudować karierę po nieudanych walkach w USA z Golovkinem, oraz Sergio Morą. Plan się jednak nie powiódł. Znacznie młodszy Polak, zdominował słabszego fizycznie Proksę, pokazując bardzo duże jak na nasz kraj możliwości taktyczne i techniczne. 

vs Hugo Centeno 18.06.2016

Pierwsza większa walka Polaka za wielką wodą. Rywalem był niepokonany i obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi Centeno, który przystąpił do tej walki z pozycji faworyta. Nic bardziej mylnego. Sulęcki wygrał każdą rundę przeciwko większemu rywalowi, zasypując go gradem ciosów, kończąc pojedynek w 10. rundzie. Do historii przejdzie zapewne moment w którym Amerykanin, wychodząc z klinczu trafił zamachowym uderzeniem…sędziego, ten jednak wytrzymał ciężką próbę. 

vs Gabriel Rosado 15.03.2019

Debiut Polaka na olbrzymiej platformie DAZN. Rywalem rutynowany zabijaka Rosado, stawka walki olbrzymia- zwycięzca miał zmierzyć się z Demetriusem Andrade w walce o pas mistrzowski. Walka do 8 rundy pod dyktando Stricza, który był wyraźnie lepszy od rywala, dodatkowo w rundach 1. i 8. rzucał przeciwnika na deski. Potem nadeszła koszmarna runda dziewiąta, w której Sulęcki dwukrotnie zapoznał się z deskami, do końca walki walcząc o przetrwanie. Udało się, w nagrodę dziś w nocy powalczy o mistrzowski pas. 

vs Daniel Jacobs 28.04.2018

Sulęcki jedzie do jaskini lwa. Na Brooklynie podejmuje lokalnego bohatera – Daniela Jacobsa. Człowieka po przejściach który zanim wspiął się na bokserski szczyt pokonał chorobę nowotworową. To on, kilkanaście miesięcy wcześniej dał bardzo bliską, zdaniem niektórych wygraną walkę z Gennady Golovkinem, ulegając mu nieznacznie na punkty. Polak jednak walczył z renomowanym rywalem bez kompleksów, tocząc z nim walkę cios za cios. Sulęcki przegrał na punkty jednak sama walka pod względem atrakcyjności i tempa- znakomita. 

vs Jack Culcay 21.10.2017

Walka  na  gali WBSS podczas której Krzysztof Włodarczyk został zdeklasowany przez Murata Gassijewa. Rywalem Polaka tym razem były mistrz świata amatorów i zawodowców Culcay, który swój pas w kategorii junior średniej stracił właśnie z… Andrade. Starcie miało równy przebieg, Polak przetrwał kryzys w środkowych rundach, i choć Striczu nie był tego dnia w najlepszej formie, dzięki uporowi, zadziorności i waleczności został ogłoszony zwycięzcą. 

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!