Strona główna PUBLICYSTYKA ALEXANDER POVETKIN: 5 najlepszych nokautów + BONUS

ALEXANDER POVETKIN: 5 najlepszych nokautów + BONUS

0
Russia's Alexander Povetkin (back) watches Cedric Boswell of the United States fall on his back in the ring during their WBA heavyweight class World Championship professional boxing match at the "Night of the Heavyweights" event in Helsinki, Finland, on December 3, 2011. AFP PHOTO/LEHTIKUVA / Heikki Saukkomaa / FINLAND OUT/ (Photo credit should read HEIKKI SAUKKOMAA/AFP/Getty Images)

Wczoraj wstawiłem top 5 nokautów Anthonego Joshua. Nie było za bardzo z czego wybierać, ale za to w dzisiejszym rankingu miałem dylemat…

Alexander Povetkin jest zbudowany jak rosyjski czołg i od kiedy podpisał kontrakt zawodowy w 2005 zaprezentował nam wiele brutalnych nokautów w swoim wykonaniu. Jego bilans walk to 34 zwycięstwa w tym 24 przez nokaut. Co daje nam ratio nokautów na poziomie 70%.

Zastawia pułapki na swoich przeciwników, porusza się dobrze i zaczyna od ataku na korpus przeciwnika z krótkiego dystansu czym zmusza go do opuszczenia rąk i ustawia pod prawy overhand, którym uderza po wejściu w krótki dystans. Jest to jego najniebezpieczniejszą broń.

Ciężko było mi wybrać 5 najlepszych nokautów, a jeszcze ciężej ustawić je w rankingu od najlepszego do najgorszego, więc zaprezentuje je od najnowszego. Wszystkie są bardzo widowiskowe i brutalne.

Numer 1: David Price – 31 marzec 2018

Ostatnia walka Sashy. Wspaniały nokaut! Pochwale się, że byłem w Cardiff na tej walce i widziałem go na żywo. Po tym jak David Price nie podnosił się 70 tysięcy ludzi na stadionie Milenium w stolicy Walii na chwilę zamarło… W 5 rundzie wystarczyła sekunda nieuwagi i gapiostwa anglika, żeby zostać znokautowanym lewym hakiem na sam czubek brody.

Numer 2: Johann Duhaupas 17 Grudzień 2016

Jeden z brutalniejszych nokautów Povetkina. Walka z francuzem odbyła się w zastępstwie za Wildera. Duhaupas był rezerwowym zawodnikiem, nie był w znakomitej formie, ale wytrzymał 6 rund. Został ciężko znokautowany serią firmowych lewych sierpów. Walkę skończył nieprzytomny.

Numer 3: Carlos Takam 24 Październik 2014

Uważany przez wiele magazynów bokserskich za nokaut roku. Alexander dokonał czegoś co wielu uważało za niemożliwe. Ciężko znokautował twardego Francuza z Kameruńskimi korzeniami. Była to walka o pas WBC Silver. Przez pierwszą fazę pojedynku Rosjanin wyrobił sobie przewagę punktową i powoli boksował Takama, który w 9 rundzie wylądował na deskach po ciosach na korpus. Po tej rundzie Sasha kontynuował rozbijanie i na początku dziesiątego starcia ciężko znokautował Takama – !!! UWAGA !!! – lewym sierpem. Jeden z lepszych nokautów.

Numer 4: Manuel Charr 30 Maja 2014

Pierwsza walka po porażce z rąk Wladimira Kliczko. Walka o pas WBC International. Dość wyrównany pojedynek. W 7 rundzie Sasha ruszył do szarży. Ustawił atak lewym podbródkiem i wyprowadził serie sierpów – prawy, lewy, lewy, prawy na głowę Charra, który wpadł w liny i skończył prawie nieprzytomny.

Numer 5: Cedric Boswell 12 Marzec 2011

Pierwsza obrona pasa WBA Regular. Boswell nie był aż tak wymagającym rywalem. Povetkin wygrywał do 8 rundy na punkty. W połowie 8 przeszedł do bardziej agresywnego ataku. Jak zwykle wyprowadził serie lewych sierpów, a gdy Boswell wisiał półprzytomny na linach poprawił prawym sierpem i zakończył walkę. Amerykanin długo nie mógł podnieść się na nogi…

BONUS: Andrzej Wawrzyk 17 Maja 2013

Ubijanie schabowego przez 3 rundy. Nie wiem co więcej mogę tu napisać….

 

ANKIETA

[socialpoll id=”2520386″]

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!