Strona główna PUBLICYSTYKA HISTORIA Andrzej Gołota vs Mike Mollo czyli ostatnia szarża Polaka.

Andrzej Gołota vs Mike Mollo czyli ostatnia szarża Polaka.

0

Walka pomiędzy Andrzejem Gołota i Mike Mollo odbyła się 19 stycznia 2008 roku w Madison Square Garden. Walką wieczoru tego dnia był pojedynek Roya Jonesa Jr i Felixa Trinidada. Była to ostatnia szarża naszego najlepszego w historii ciężkiego.

Stawką pojedynku był regionalny pas WBA latynoamerykański. Dla Mike Mollo zwycięstwo miało być przepustką do walki o pas mistrzowski. Był świeżo po pokonaniu innego Polaka – Artura Bińkowskiego, który wtedy był dobrze zapowiadającym się prospektem.

Ciekawe jest to, że trenerem obu pięściarzy był wtedy Sam Colona. Postawił on jednak sprawę jasno i postanowił wystąpić w narożniku Andrzeja, którego trenował od początku lat 90.

Plan Mollo na walkę był prosty – zaatakować szybko 40 letniego Gołotę, znokautować go i wypromować się na jego nazwisku. Historia stara jak świat.

Tak jak zapowiadał rzucił się do ataku od pierwszego gongu, ale Gołota stanął za szczelną gardą i zakończył rundę kilkoma celnymi ciosami. W piątej rundzie Mollo trafił paroma mocnymi ciosami na głowę Polaka i jeden z nich zamknął lewe oko Gołoty.

January 19, 2008; New York, NY, USA; Andrew Golota and Mike Mollo trade punches during their 12 round heavyweight bout at Madison Square Garden in New York, NY. Golota won the bout via unanimous decision.

Wtedy właśnie Andrzej pokazł to czego brak zarzucano mu przez większość jego kariery – wielkie serce do walki! W szóstej rundzie powrócił z mocnymi ciosami na korpus Mollo, które zwolniły młodszego zawodnika. Następnie w dzięwiątej zranił Amerykanina, ale ten zdołał utrzymąc się na nogach i przetrwał do końca rundy.

Natomiast w ostatnim starciu Mollo ledwo trzymał się na nogach, ale Gołota nie był w stanie do wykończyć. O wyniku walki zadecydowali sędziowie, którzy jednogłośnie wypunktowali na korzyść Andrzeja Gołoty 116-110, 116-112, 118-109.

Ciekawostką jest to, że to był jedyny pojedynek w Madison Square Garden, który udało się wygrać Polakowi chociaż walczył tam kilkukrotnie.

Inne części serii.

Zapraszam też do obejrzenia dwóch poprzednich części z której prezentuje inne walki Andrzeja Gołoty.

LEGENDARNE WALKI #1: Andrzej Gołota vs John Ruiz

LEGENDARNE WALKI #2: Andrzej Gołota vs Tim Witherspoon.


Zasubskrybuj nasz kanał:
youtube.com/c/bokswpolscetv

Obserwuj nas na:
instagram.com/bokswpolsce
twitter.com/bokswpolsce
facebook.com/bokswpolsce

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!