ANTHONY JOSHUA: 5 najlepszych nokautów.

Od kiedy tylko Anthony Joshua przeszedł do boksu profesjonalnego szczyci się opinią zawodnika, który nokautuje swoich rywali jednego po drugim. Podczas swojej krótkiej, ale intensywnej i pełnej sukcesów kariery  wypracował rekord 21-0. Dwadzieścia z tych 21 walk wygrał przez nokaut.

ZOBACZ: ALEXANDER POVETKIN: 5 najlepszych nokautów + BONUS

Angielski mistrz wagi ciężkiej zunifikował 3 z 4 najważniejszych pasów mistrzowskich. Jego kolejna walka odbędzie się już w najbliższą sobotę na stadionie Wembley w Londynie a jego przeciwnikiem będzie Alexander Povetkin.

Z tej okazji postanowiłem przygotować zestawienie pięciu najlepszych moim zdaniem nokautów w wykonaniu Anthonego Joshua.

Numer 1: Wladimir Klitschko – 29 Kwiecień 2017

Walka przeciwko Ukraińcowi odbyła się również na stadionie Wembley. Była to walka unifikacyjna o pas IBF, który AJ już posiadał, oraz pasy IBO i WBA, które były w wakacie po tym jak stracił je Tyson Fury za brak aktywności. Widownia w ilości 90 tys kibiców była świadkiem jednej z lepszych walk w wadze ciężkiej w ostatnich czasach. Noc była wypełniona dramatyzmem. Najpierw AJ powalił Wladimira w 5 rundzie, lecz ten wstał i w 6 rundzie sam posłał Anglika na deski. Kolejne kilka rund było spokojne i nagle w 11 rundzie Joshua powrócił i trafił Kliczko potężnym podbródkowym, choć ten jakimś cudem zdołał ustać na nogach. Jednak AJ wyczuł, że przeciwnik jest zraniony, zasypał go gradem ciosów i sędzia zatrzymał walkę.

Numer 2: Dillian Whyte – 12 Grudnia 2015

Kiedy oboje z nich spotkali się w O2 Arena w Londynie było między nimi dużo niewyjaśnionych spraw i mówiąc delikatnie panowie za sobą nie przepadali. W pierwszej połowie walki Dillian Whyte ostro atakował AJ i w jednej z rund trafił go mocnym lewym hakiem, który nim wstrząsnął. Joshua przetrwał to, zregenerował się i w siódmej rundzie znokautował Whyta ciosem podbródkowym. To była pierwsza walka Anglika w której walczył na dystansie większym niż 3 rundy.

Numer 3: Raphael Zumbano Love – 9 Maja 2015

Walka która odbyła się Birmingham. Joshua totalny mismatch, ale piękny noakut. Anglikowi zajeło 2 rundy posłanie Zumbano na deski. Zrobił to przy pierwszej okazji kiedy Zumbano się otworzył.

Numer 4: Dennis Bakhtov – 11 Października 2014

Pojedynek odbył się w 02 Arenie, a stawką był pas WBC International. Weteran Bakhtov musiał przeciwstawić się dużo młodszemu Anglikowi. Górowała młodość i głód Anthonego, żeby zdobyć swój pierwszy pas. Rosjanin został znokautowany w pierwszej minucie, 2 rundy.

Numer 5: Emanuele Leo – 5 Października 2013

Była to pierwsza i chyba najbardziej brutalna walka Anglika. Przez 2 minuty i 47 sekund brutalnie obijał przeciwnika, który nie miał w arsenale nic czym mógłby odpowiedzieć. Walka została przerwana w końcówce pierwszej rundy i został ogłoszony nokaut techniczny. Kolejne 15 walk AJ skończyło się do 3 rundy.