Strona główna PUBLICYSTYKA Boxing Production RCP3 – promo gali w Poznaniu.

Boxing Production RCP3 – promo gali w Poznaniu.

0

Już 24 lutego w Poznaniu wielkie sportowe emocje podczas gali Boxing Production RCP 3! 10 pojedynków, ciężkie ciosy i mocne kopnięcia. Maksimum emocji widzom w hali zapewni 5 pojedynków boksu zawodowego oraz 5 pojedynków w formule K-1. A wszystko rozegra się w Hali UAM Morasko (Poznań, ul. Zagajnikowa 9).

Na gali wystąpi były mistrz i reprezentant Polski- Michał Chudecki, który po kilku latach kariery prowadzonej w USA, wraca na polskie ringi. To właśnie w Poznaniu odnosił największe sukcesy w boksie olimpijskim. Jego rywalem będzie groźny Timur Kuzakhmedov- były mistrz Świata i Europy w kickboxingu.

W pojedynku boksu kobiet Ewelina Pękalska (wielokrotna medalista mistrzostw Polski i Europy) zmierzy się z twardą zawodniczką Halimą Reamdhani Vunjabei z Tanzanii.
Bardzo interesująco zapowiada się również pojedynek w formule K-1, którego stawką będzie pas organizacji ISKA. Rękawice w nim skrzyżują Adam „Milimetr” Kosut oraz  Pavel Šach.

W ringu zobaczymy również czołowych zawodników boksu oraz K-1 z Wielkopolski i okolic takich jak: Marcin Kujda, Aleksandr Strecki, Hubert Rutkowski, Kamil Siemaszko czy Jędrzej „Pakol” Gromadowski.

Planowane są dwie walki wieczoru:

  • – walka wieczoru w boksie zawodowym w limicie wagowym 64 kg: Michał Chudecki (11-3-2, 3 KO) vs. Timur Kuzakhmedov (6-0-2, 2 KO)
  • – walka wieczoru w K-1 o pas Międzynarodowego Mistrza Polski  organizacji ISKA do 81 kg: Adam Kosut (5-0) vs. Pavel Šach (5-4-1)

Poznań powoli wraca na polską mapę sportów walki i spora w tym zasługa projektu Ring Club Professional, pod którego szyldem zorganizowano w ubiegłym roku dwie gale, które spotkały się z bardzo pozytywnym odzewem ze strony, zwłaszcza lokalnych, kibiców.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!