Strona główna PUBLICYSTYKA FELIETONY Czy rozmiar ma znaczenie? Misja życia Mikey’a Garcii.

Czy rozmiar ma znaczenie? Misja życia Mikey’a Garcii.

0

W nocy czeka nas jedna z najbardziej frapujących walk XXI wieku. Wielki mistrz aż czterech kategorii wagowych, niepokonany na zawodowych ringach Mikey Garcia zaatakuje aktualnego czempiona federacji IBF wagi półśredniej, czyli Errola Spence’a. Spence podobnie jak i Garcia pozostaje niepokonany i podobnie jak starszy rodak notowany jest w  dziesiątce p4p bez podziału na kategorie wagowe czołowych magazynów.

Zobacz obraz źródłowy

Z uwagi na różnice w gabarytach potyczka ta ma sporo przeciwników, dla niektórych wynik z góry jest przesądzony, zaś sama decyzja Garcii uznawana za samobójczą. Podobne zdanie mają również polscy bukmacherzy, kurs na Spence’a wynosi zaledwie 1,27 (3,35 Garcia!). Innego zdania jest oczywiście Mikey Garcia i jego obóz, którzy usilnie przekonują, że umiejętności wystarczą, by uporać się z większym i silniejszym(?) przeciwnikiem.

Zobacz obraz źródłowy

Jak będzie? Bardzo ciężko przewidzieć, gdyż historia boksu pamięta zarówno przypadki walk zdecydowanie przeszarżowanych, gdzie warunki fizyczne już na starcie praktycznie zamykały szanse na końcowy triumf (Brook-Gołowkin), ale historia boksu pamięta również Roberto Durana…

Garcia ryzykuje zerem w rekordzie (jakże ważnym we współczesnym świecie), ale może sporo zyskać. Po pierwsze jeszcze większe uznanie, po drugie pas w piątej kategorii wagowej, po trzecie cenne nazwisko do cv.

Oczywiście jeśli przegra, sporo osób będzie miało do niego żal, że nie próbował usilnie doprowadzić do znacznie bardziej sensownego z racji gabarytów i nie mniej emocjonującego starcia z Wasylem Łomaczenko.

Zobacz obraz źródłowy

Osobiście nie widzę jego wygranej, stłamszony gabarytami Spence’a zostanie zastopowany w okolicach 11 rundy, ale może jednak młodszy z Amerykanów nie jest aż takim kozakiem?  

 

Autor tekstów na bokswpolsce.pl, prowadzi blog BOKS ZAWODOWY na Facebooku. Wielki fan Dariusza Michalczewskiego i jego lewego prostego... :)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments