Strona główna PUBLICYSTYKA Garcia vs Spence – typowanie redakcyjne!

Garcia vs Spence – typowanie redakcyjne!

0

Już jutro jedna z najbardziej intrygujących walk XXI wieku! Wielki mistrz kilku kategorii Mikey Garcia zaatakuje czołowego zawodnika rankingów P4P w zupełnie nowej dla siebie wadze! Zdaniem wielu różnica gabarytów przesądzi o jego porażce, ale są też zwolennicy tezy, że talent starszego z Amerykanów obroni się w ringu.

Zobacz obraz źródłowy

Typy redakcji

Tomasz Piotrowski – trener boksu, czynny zawodnik, YouTuber, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Spence TKO/KO

“Rozum mówi mi, że Garcia będzie za mały i zwyczajnie przecenił swoje możliwości. W przypadku walki tak dwóch świetnych pięściarzy rozmiar będzie mieć znaczenie. Warto przypomnieć sobie zestawienie Łoma vs Rigo i to jak walka się skończyła.
Spence to ten sam poziom co Garcia i niestety moim zdaniem będzie fizycznie zbyt mocnym przeciwnikiem. Mikey mimo całego mojego szacunku dla niego i sympatii tym razem poszedł chyba jednak o jeden most za daleko. Mój typ to ko koło 7 rundy”

 

Gracjan Tomasik – felietonista bokswpolsce.pl

Typ: Spence Jr PKT

“Jakie to słabe dla boksu, że zawodnik o dwie klasy lepszy przegra z dwie kategorie cięższym pięściarzem. Mikey Garcia to szaleniec decydując się na taki ruch. Odrzucając kwestie finansowe. Garcia gdy wygra stanie się w mojej opinii numer jeden P4P. Ale taką sama chwałę dałaby mu potencjalna wygrana z Łomaczenko, w której miałby na pewno większe szanse.
Spence jest dobry, ale w wadze półśredniej są lepsi. Przewaga fizyczna zaważy o przebiegu pojedynku. Spence na punkty.”

 

Dominik Gorząd – bloger BOKS ZAWODOWY na FB, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Spence Jr PKT

“Mikey Garcia bez wątpienia jest świetnym zawodnikiem. Jednak sukcesywne zmienianie kategorii wagowej na coraz wyższą sprawia że nie wygrywa już z takim polotem jak wcześniej. Spence to bardzo duży zawodnik jak na kategorię półśrednią, umiejący dobrze skracać dystans. To właśnie przewaga warunków fizycznych powinna przeważyć o wygranej młodszego Amerykanina na punkty.”

 

Andrzej Jędraszczak – bloger BOKS ZAWODOWY na FB, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Spence TKO/KO

“Przewaga warunków fizycznych okaże się nie do przeskoczenia. Czysto pięściarsko Spence nie jest zawodnikiem lepszym, mimo niewątpliwej klasy, jednak podobnie jak z Brookiem wyykorzysta swoje fizyczne atuty i przełamie mniejszego oponenta pod koniec walki. Wielka szkoda, ze Garcia wybrał to starcie być może kosztem pojedynku z Łomaczenko”

 

Maciej Kraszewski – publicysta, analityk, prawa ręka bokswpolsce.pl

Typ: Spence PKT

Panuje opinia, że Mikey Garcia góruje wyszkoleniem nad Spencem, ja jednak uważam, że boksersko obaj są na podobnym poziomie. Garcia ma przewagę doświadczenia, ale to za nim Artur Szpilka chodziłby po siłowni, myśląc, że to karzeł z Gry o Tron, nie za Spencem.
Uważam, że różnica warunków będzie nie do przeskoczenia i zadecyduje o wygranej Errola Spence Jr – na punkty.

 

Dawid Przystup – redaktor naczelny bokswpolsce.pl, założyciel grupy BOKS W POLSCE I NA ŚWIECIE

Typ: Garcia PKT

“Na pochybel wam wszystkim! Myślę, że walka będzie wyrównana bardziej niż wszystkim się wydaje. Według mnie Mikey Garcia jest lepszym zawodnikiem pod każdym względem. Do przygotowań przyszedł też poważnie jak zawsze. Zrobił wagę docelową, a dopiero później zaczął obóz przygotowawczy. Trenował w wadze, którą wniesie do ringu jutro w nocy. Kluczowym elementem może się okazać tutaj kondycja oraz szybkość. Jeżeli Mikey stracił dużo w obu tych elementach to może mieć probleny ze Spencem, który zazwyczaj boksuje w dobrym, równym tempie. Jutro możemy być świadkami powtórki z walki Khan vs Canelo lub Hopkins vs Tarver. Ja stawiam jednak na to drugie i wierzę, że Mikey zrobił wszystko by pokonać jutro Spenca na pełnym dystansie poprzez decyzję sędziów.”

 

Kamil Dulski – newsman bokswpolsce.pl

Typ: Spence Jr PKT/KO

Mikey Garcia to świetny bokser, wydaje mi się lepiej ułożonym pięściarzem, jednak to Errol Spence Jr jest dla mnie faworytem tego starcia.
Przemawia za nim fantastyczna kondycja oraz to, że Garcia jest z niższej kategorii wagowej, co moim zdaniem zaważy na przebiegu tej walki. Spodziewam się emocjonującego pojedynku i zwycięstwa Errola na punkty lub przed czasem w końcowych rundach.”
Jak więc widzicie, ogromna większość z nas stawia na Spence’a, wyłamał się tylko redaktor naczelny, ale czy czasem znów nie okaże się, że postawił na złego konia?

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!