Strona główna PUBLICYSTYKA 100 WALK KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ 100 WALK, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ #1: LENNOX LEWIS vs VITALI KLITSCHKO

100 WALK, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ #1: LENNOX LEWIS vs VITALI KLITSCHKO

Wspomnienie nierozstrzygniętej bitwy w Los Angeles

1
Lennox Lewis vs Vitali Klitschko podczas ich wojwy ringowej. (fot. materiały prasowe)
Lennox Lewis vs Vitali Klitschko podczas ich wojwy ringowej. (fot. materiały prasowe)

Po pokonaniu Mike’a Tysona w 2002 roku, kiedy ten był już cieniem pięściarza sprzed kilku lat, Lennox Lewis przymierzany był do starcia z młodszym z braci Kliczko. Władimir jednak niespodziewanie przegrał z Corriem Sandersem i stracił posiadany tytuł WBO.

Ekipa Lewisa przestała więc dążyć do tej walki i na czerwiec zaplanowano jego starcie z Kirkiem Johnsonem. Niedługo przed pojedynkiem Johnson doznał kontuzji i propozycję walki dostał starszy z braci Kliczko. Witalij oczywiście bez wahania przyjął ofertę…

“Battle of the Titans”

Plakat z walki Lennox Lewis vs Vitali Klitschko. (Fot. materiały prasowe)
Plakat z walki Lennox Lewis vs Vitali Klitschko. (Fot. materiały prasowe)
  • DATA: 21.06.2003
  • MIEJSCE: STAPLES CENTER, LOS ANGELES
  • WYNIK: LENNOX LEWIS (TKO 6 RUNDA)

Jak można się domyślać Ukrainiec nie był faworytem przy tak doświadczonym przeciwniku jakim był Lewis. Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu walki, jaki kibice w Los Angeles mieli zobaczyć tego wieczoru.

W walce określanej jako “Walka Tytanów” zmierzyli się Lennox Lewis i Witalij Kliczko. Stawką pojedynku były pasy WBC i IBO wagi ciężkiej.

W pierwszych dwóch rundach ku zdziwieniu wszystkich agresorem był Kliczko. Często trafiał Lewisa mocnymi i czystymi ciosam czym wyrobił sobie prowadzenie na kartach punktowych. Na twarzy Lewisa pojawiło się rozcięcie spowodowane kumulacją ciosów.

W trzecim starciu Lennox też mocno trafił i na twarzy Witalija pojawiło się mocne rozcięcie pod lewym okiem.

W piątej odsłonie oko Kliczki wyglądało bardzo źle. Lewis trafił go również potężnym podbródkowym w kolejnej rundzie, ale Ukrainiec je ustał. Po szóstej rundzie kontuzja była już tak poważna, że lekarz zdecydował o zatrzymaniu pojedynku.

Zwycięzcą ogłoszono Lewisa, ale to Kliczko do chwili przerwania prowadził na kartach punktowych u wszystkich sędziów 58-56. Warto wspomnieć, że była to ostatnia walka Lennoxa Lewisa w karierze.

Kto wie jak potoczyłby się pojedynek, gdyby nie został zatrzymany – czy Kliczko dominowałby do końca pojedynku? A może doświadczenie Lewisa pomogłoby mu w dalszej fazie pojedynku?

Tego się już nie dowiemy, ale tak czy inaczej to jedna z walk, które prawdziwy fan pięściarstwa musi zobaczyć!

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments