100 WALK, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ #1: LENNOX LEWIS vs VITALI KLITSCHKO

Wspomnienie nierozstrzygniętej bitwy w Los Angeles

Lennox Lewis vs Vitali Klitschko podczas ich wojwy ringowej. (fot. materiały prasowe)
Lennox Lewis vs Vitali Klitschko podczas ich wojwy ringowej. (fot. materiały prasowe)
Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pamiętaj, że kliknięcie w brzuszek, to pierwszy krok, by pomóc dzieciom.

Po pokonaniu Mike’a Tysona w 2002 roku, kiedy ten był już cieniem pięściarza sprzed kilku lat, Lennox Lewis przymierzany był do starcia z młodszym z braci Kliczko. Władimir jednak niespodziewanie przegrał z Corriem Sandersem i stracił posiadany tytuł WBO.

Ekipa Lewisa przestała więc dążyć do tej walki i na czerwiec zaplanowano jego starcie z Kirkiem Johnsonem. Niedługo przed pojedynkiem Johnson doznał kontuzji i propozycję walki dostał starszy z braci Kliczko. Witalij oczywiście bez wahania przyjął ofertę…

“Battle of the Titans”

Plakat z walki Lennox Lewis vs Vitali Klitschko. (Fot. materiały prasowe)
Plakat z walki Lennox Lewis vs Vitali Klitschko. (Fot. materiały prasowe)
  • DATA: 21.06.2003
  • MIEJSCE: STAPLES CENTER, LOS ANGELES
  • WYNIK: LENNOX LEWIS (TKO 6 RUNDA)

Jak można się domyślać Ukrainiec nie był faworytem przy tak doświadczonym przeciwniku jakim był Lewis. Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu walki, jaki kibice w Los Angeles mieli zobaczyć tego wieczoru.

W walce określanej jako “Walka Tytanów” zmierzyli się Lennox Lewis i Witalij Kliczko. Stawką pojedynku były pasy WBC i IBO wagi ciężkiej.

W pierwszych dwóch rundach ku zdziwieniu wszystkich agresorem był Kliczko. Często trafiał Lewisa mocnymi i czystymi ciosam czym wyrobił sobie prowadzenie na kartach punktowych. Na twarzy Lewisa pojawiło się rozcięcie spowodowane kumulacją ciosów.

W trzecim starciu Lennox też mocno trafił i na twarzy Witalija pojawiło się mocne rozcięcie pod lewym okiem.

W piątej odsłonie oko Kliczki wyglądało bardzo źle. Lewis trafił go również potężnym podbródkowym w kolejnej rundzie, ale Ukrainiec je ustał. Po szóstej rundzie kontuzja była już tak poważna, że lekarz zdecydował o zatrzymaniu pojedynku.

Zwycięzcą ogłoszono Lewisa, ale to Kliczko do chwili przerwania prowadził na kartach punktowych u wszystkich sędziów 58-56. Warto wspomnieć, że była to ostatnia walka Lennoxa Lewisa w karierze.

Kto wie jak potoczyłby się pojedynek, gdyby nie został zatrzymany – czy Kliczko dominowałby do końca pojedynku? A może doświadczenie Lewisa pomogłoby mu w dalszej fazie pojedynku?

Tego się już nie dowiemy, ale tak czy inaczej to jedna z walk, które prawdziwy fan pięściarstwa musi zobaczyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoję imię