Strona główna PUBLICYSTYKA JOSHUA vs POVETKIN: TYPY REDAKCJI + SONDA

JOSHUA vs POVETKIN: TYPY REDAKCJI + SONDA

0
Anthony Joshua i Alexander Povetkin. (fot. Matchroom Boxing)
Anthony Joshua i Alexander Povetkin. (fot. Matchroom Boxing)

Już jutro czeka nas konfrontacja na szczycie w wadzę ciężkiej. Na stadionie Wembley zmierzą się Anthony Joshua vs Alexander Povetkin.

Faworytem ekspertów i bukmacherów (1 do 8) jest oczywiście posiadacz pasów IBF,WBA i WBO.

Jak co tydzień postanowiliśmy przygotować zestawienie typów naszej redakcji. W tym tygodniu niestety bez udziału gości.

TYPOWANIE

 

Tomasz Piotrowski – trener boksu, czynny zawodnik, YouTuber, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: AJ KO

“Powietkin nie jest już tym samym zawodnikiem co kiedyś. Po wpadce dopingowej ewidentnie spuścił z tonu. Niegdyś mógłby stanowić zagrożenie dla AJ, jednak teraz będzie jedynie dobrym nazwiskiem w rekordzie. Joshua będzie go rozbijał aż go skończy do 7 rundy”

 

Gracjan Tomasik – felietonista bokswpolsce.pl

Typ: AJ KO

Uważam, że najlepszy Alexander Povietkin nie byłby wstanie wygrać z dobrze przygotowanym Anthonym Joshua.
Od początku sądzę, że ta walka to ostatnie podrygi Saszy w walkach na szczycie. Typuje, że do 10 rundy Brytyjczyk rozprawi sie z 11 lat starszym Rosjaninem.

 

Andrzej Jędraszczak – bloger BOKS ZAWODOWY na FB, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: AJ KO

“Sasza wydaje się mieć najlepsze lata za sobą. Nie nokautuje jak kiedyś, nie przypomina dawnego siebie. To będzie mocno jednostronny pojedynek, który Joshua zakończy do końca 8 rundy systematycznie rozbijajac Rosjanina.”

 

Maciej Kraszewski – publicysta, analityk, prawa ręka bokswpolsce.pl

Typ: AJ TKO

Chciałbym napisać coś innego ale niestety nie widzę większych szans na wynik inny niż zwycięstwo Joshuy przed czasem. Povietkin to świetny bokser, powiedziałbym że lepszy niż AJ ale w tym zestawieniu nie ma zbyt wielu atutów po swojej stronie. Jest niestety po swoim prime i choć świetnie skraca dystans i potrafi mocno uderzyć, to jest za mały by przełożyło się to na skuteczną ofensywę. Ostatnią poważną walkę stoczył w 2015 z Wachem a od tamtego czasu sporo się zmieniło. Anthony jest na fali wznoszącej i powinien pewnie wygrać. Typuje AJ przez TKO, tzw angielskie przerwanie, po 8 rundzie.

 

Patryk Celmer – autor bokswpolsce.pl i administrator BOKS W POLSCE I NA ŚWIECIE.

Typ: AJ PUNKTY

“Będzie to ciężka walka dla AJ mimo tego, że Povietkin to już nie jest ten sam pięściarz co kiedyś. Rosjanin na pewno będzie szukał nokautu. Jeśli Joshua zaboksuje mądrze, będzie dużo bił lewym prostym i nie pójdzie na wymianę wypunktuje niższego od siebie Sashę. Co do tego czy AJ go znokautuje nie jestem pewien, bardziej stawiam na wygraną na punkty, bo Alexander jest bardzo wytrzymały.”

 

Dawid Przystup – redaktor naczelny bokswpolsce.pl, założyciel grupy BOKS W POLSCE I NA ŚWIECIE,

Typ: POVETKIN KO

“Tak samo jak w ostatnio będę typował według tego jaki jest mój wymarzony wynik walki. Według mnie Rosjanin jest lepszym bokserem z wspaniałą karierą amatorską. W końcowych rundach użyje swojego firmowego lewego sierpa by znokautować wycieńczonego Joshuę i zostać nowym mistrzem świata! Proszę nie stawiajcie na to domów!!! :)”

PODSUMOWANIE

Miażdżąca przewaga Anthonego Joshua 5 do 1. Już jutro dowiemy się czy redaktor naczelny znów utopił czy jednak tym razem zaskoczy wszystkich w redakcji i trafi wynik walki :)

ANKIETA

Zapraszamy was również do udziału w cotygodniowej ankiecie i typowanie swoich wyników w komentarzach pod artykułem!

[socialpoll id=”2520386″]

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments