Strona główna PUBLICYSTYKA ANALIZY JOSHUA vs RUIZ JR: Analiza i propozycje zakładów bukmacherskich.

JOSHUA vs RUIZ JR: Analiza i propozycje zakładów bukmacherskich.

1
JOSHUA I RUIZ JR SPOTKALI SIĘ TWARZĄ W TWARZ (fot. DAZN)
JOSHUA I RUIZ JR SPOTKALI SIĘ TWARZĄ W TWARZ (fot. DAZN)

Tak jak wśród ekspertów i kibiców boksu u bukmacherów też jest tylko jeden faworyt i jest nim aktualny mistrz świata Anthony Joshua. Poniżej przeanalizujemy poszczególne zakłady przy założeniu, że stawiamy 100zł i nie odliczamy podatku od wygranej, który trzeba zapłacić w Polsce.

JOSHUA WIN

JOSHUA I RUIZ JR SPOTKALI SIĘ TWARZĄ W TWARZ (fot. DAZN)
JOSHUA NA KONFERENCJI PRASOWEJ PRZED WALKĄ Z RUIZEM JR. (fot. DAZN)

Jeśli chcecie zarobić na zwycięstwie Anglika to będziecie musieli postawić naprawdę grube pieniądze. Kurs na jego wygraną wynosi 1.02 czyli stawiając 100zł, na czysto wygracie tylko 2zł.

Inaczej sprawa wygląda jeśli postanowicie wytypować dokładną rundę, w której AJ znokautuje przeciwnika lub walka zostanie przerwana na jego korzyść. Kursy na rundy 1-6 wahają się pomiędzy 7-10. Największy zwrot otrzymacie za wygraną w rundzie 1 i 2, jest to kolejno 900zł i 800zł zysku. Rundy 3, 4 i 6 to kurs w wysokości 8.0 i 700zł zysku. Bukmacherzy spodziewają się wygranej w rundzie 5 i płacą 600zł na czysto.

Naszym typem będzie runda 1 lub 2. Anglik jest w wyśmienitej formie, dużo waży i chce ‘wejść z buta’ na amerykański rynek, ma też coś do udowodnienia Wilderowi. Jeśli powróci do starych nawyków to ruszy na Ruiza od pierwszej sekundy i spróbuje go znokautować w 1 rundzie. Warto przypomnieć, że Joshua w pierwszych 18 walkach wyszedł tylko 2 razy poza 3 rundę pojedynku.

Kolejne typy na rundy to 1-6 po kursie 1.50 i 7-12 po kursie 2.50. Niektóre punkty oferują jeszcze bardziej zawężone typy na rundy: 1-4 po kursie 2.25, 5-8 po kursie 2.75 i 9-12 z przelicznikiem 7.0

TYP RYZYKOWNY: Anthony Joshua Win RD1 lub RD2 = zwrot 900zł i 800zł
TYP BEZPIECZNIEJSZY: Anthony Joshua WIN 1-4 = zwrot 125zł
TYP SUPER-BEZPIECZNY: Anthony Joshua WIN 1-6 = zwrot 50zł

RUIZ JR WIN

JOSHUA I RUIZ JR SPOTKALI SIĘ TWARZĄ W TWARZ (fot. DAZN)
RUIZ JR NA FINALNEJ KONFERENCJI PRASOWEJ PRZED WALKĄ O MISTRZOSTWO ŚWIATA (fot. DAZN)

Sprawa wygląda wyśmienicie dla wszystkich, którzy wierzą w zwycięstwo pretendenta. Kursy na Andy Ruiza Jr. są szalone. Dlaczego?

  • po 1 dlatego, że jest niedoceniony
  • po 2 wziął walkę na miesiąc przed terminem
  • po 3 jest mało popularny
  • po 4 jest mniejszy i nie wygląda jak atleta
  • po 5 Joshua to złoty chłopiec wagi ciężkiej

Trzy podstawowe kursy na wygraną Meksykanina to zarobek rzędu kilkuset złotych. Jeśli Ruiz Jr. po prostu wygra walkę to otrzymamy na czysto 900zł, jeśli zrobi to przed czasem to wygrana się podwaja i zgarniamy 1900zł (w UK kursy sięgają 29.0!), jeśli natomiast uda mu się wytrwać 12 rund i wygrać decyzją sędziów to zarobimy – UWAGA – 2400zł !!!

Tak samo jak w przypadku Anglika kursy się zwiększają gdy chcemy obstawić poszczególne rundy lub grupy rund. Są to szalone kursy. Jeśli Andy Ruiz Jr. wygra przed czasem lub poprzez przerwanie walki na jego korzyść i wytupujemy poprawnie rundę, w której to się stanie zgarniamy na czysto 9900zł – we wszystkich 12 przypadkach…

Grupowe obstawianie to kolejno 1-6 po kursie 30.00 oraz 7-12 z mnożnikiem 40.00. Jeśli ktoś ma jakieś drobne na boku można zaryzykować – w końcu to boks i jeden cios może zaważyć o wyniku walki. Po raz kolejny jeśli zawęzimy nasz typ do rund 1-4 to zgarniemy 4400zł, za rundy 5-8 oraz 9-12 będzie to 5900zł zysku.

Wybraliśmy trzy typy, które można obstawić jeśli dysponuje się luźną gotówką. Nie bierzemy odpowiedzialności za to jeśli przegracie, ale jak traficie to zgarniamy 10%! Proponowana stawka na te zakłady to 1/10 waszego budżetu.

Proponujemy wygraną Ruiza Jr. w końcowych rundach 9-12. W przypadku gdy wytrzyma natarcie ze strony Anglika to każda kolejna runda będzie na jego korzyść ze względu na to jak szybko męczy się Joshua przy tak dużej masie jaką wczoraj wniósł na wagę, widzieliśmy to już we wcześniejszych walkach. Jeśli tak się stanie to będzie łatwym celem dla mocno bijącego Meksykanina w końcówce walki. Drugim typem będzie wygrana Ruiza przed czasem – małe są szanse na to, że przetrzyma 12 rund – jego szansa to złapanie AJ mocnym ciosem i nokaut. Trzeci typ to po prostu wygrana Meksykanina bez względu na rundę i sposób – jeśli już chcecie stawiać na niego to ten zakład jest najmniej ryzykowny, a daje dobry zysk.

TYP RYZYKOWNY: Andy Ruiz Jr. WIN 9-12 = zwrot 5900zł
TYP BEZPIECZNIEJSZY: Andy Ruiz Jr. WIN by KO/TKO/DISQ = zwrot 1900zł
TYP SUPER-BEZPIECZNY: Andy Ruiz Jr. WIN = zwrot 900zł

INNE ZAKŁADY

JOSHUA I RUIZ JR SPOTKALI SIĘ TWARZĄ W TWARZ (fot. DAZN)
EDDIE HEARN NA KONFERENCJI PRASOWEJ PRZED SOBOTNIĄ WALKĄ ANTHONEGO JOSHUA I ANDY RUIZA JR. (fot. DAZN)

Niektórzy bukmacherzy oferują też inne ciekawe zakłady na tą walkę. Wybraliśmy kilka pozycji, które przykuło naszą uwagę i są dużo mniej ryzykowne.

Pierwsza propozycja to ile rund potrwa walka? Zakłady zaczynają się od 3.5 rundy i kończą na 7.5 rundy. Największy kursy w wysokości 2.50 oferowane są za zakłady na poniżej 3.5 rundy i powyżej 7.5 rundy.

NASZ TYP: Walka potrwa mniej niż 5.5 rundy = kurs 1.80, zysk 80zł

Kolejna propozycja to handicapy punktowe na podstawie sumy punktów 3 sędziów – tego nawet nie ruszamy, ale jak ktoś lubi kombinować to miłej zabawy. W razie gdy walka skończy się przed czasem otrzymacie zwrot zakładu.

Kolejne propozycje to liczenie zawodników w trakcie walki. Kurs na to, że AJ będzie liczony podczas całej walki to 10.00, w przypadku liczenia Ruiza to tylko 1.12. Jeśli obaj zawodnicy będą liczeni to pomnożymy stawkę x 12.00. Jeśli żaden z zawodników nie będzie liczony i tak właśnie postawimy to wygramy 475zł na czysto. Najciekawszy dla nas wydaje się jednak zakład na to, że któryś z zawodników będzie liczony już w 1 rundzie (RUIZ!), a kurs na takie zdarzenie wynosi 4.00.

NASZ TYP: KNOCKDOWN 1RD = kurs 4.00, zysk 300zł

Poniżej zaprezentujemy wam jeszcze statystyki obu zawodników i życzymy miłej zabawy i dużych wygranych!

Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr. - statystyki obu zawodników. (fot. materiały prasowe)
Anthony Joshua i Andy Ruiz Jr. – statystyki obu zawodników. (fot. materiały prasowe)
ZOBACZ TEŻ:
Jeśli jesteście zainteresowani jak typują walkę wszyscy członkowie naszej redakcji to zapraszamy pod ten adres:
Nasz kolega również przygotował analizę stylów i poszczególnych cech obu pięściarzy wraz z przykładowym obrazem przebiegu pojedynku pod tym linkiem:
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments