Strona główna PUBLICYSTYKA ANALIZY JOSHUA vs RUIZ JR.: Typy naszej redakcji na walkę.

JOSHUA vs RUIZ JR.: Typy naszej redakcji na walkę.

2
JOSHUA I RUIZ JR SPOTKALI SIĘ TWARZĄ W TWARZ (fot. DAZN)
JOSHUA I RUIZ JR SPOTKALI SIĘ TWARZĄ W TWARZ (fot. DAZN)

Już dziś w nocy (z soboty na niedzielę) zobaczymy pojedynek na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy Anthony Joshua (22-0, 21 KO) i Andy Ruiz Jr (32-1, 21 KO). Walka odbędzie się w Madison Square Garden w Nowym Jorku, a w stawce znajdą się pasy WBA, WBO, IBO oraz IBF.

Z tej okazji postanowiliśmy w redakcji zabawić się po raz kolejny w typowanie wyników walki. Tym razem wszyscy byli zgodni co do wyniku walki, ale nie co do jej przebiegu.

NASZE TYPY:

Tomasz Piotrowski – Trener boksu, czynny zawodnik, YouTuber, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Joshua

“To będzie równa walka tylko do około 5 rundy. Potem przerodzi się w jednostronne bicie grubego Ruiza Jr.”

 

Gracjan Tomasik – publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Joshua KO/TKO w końcówce.

“Ruiz będzie groźny tylko przez 5 pierwszych rund. Przez ten czas AJ zachowawczo będzie poruszał się w ringu. Od 6/7 rundy Ruiz stanie się workiem treningowym dla Brytyjczyka. Walka zakończy się w końcowych rundach na korzyść mistrza świata.”

 

Dominik Gorząd – blogger BOKS ZAWODOWY, maskotka bokswpolsce.pl

Typ: Joshua na punkty u wszystkich sędziów.

“Andy Ruiz, mimo że nieznany szerokiej publiczności jest naprawdę niezłym pięściarzem. Ma bardzo szybkie ręce jak na swoją wagę, wydaje się też że odporność na ciosy stoi u niego na wysokim poziomie. Joshua w ostatnich walkach boksuje bardziej ekonomicznie, zadaje mniej ciosów, co zdecyduje o tym że walka skończy się werdyktem punktowym.”

 

Maciej Kraszewski – publicysta i prawa ręka bokswpolsce.pl

Typ: Joshua KO/TKO w pierwszej połowie walki.

“Ruiz zapowiada, że pokaże w tej walce serce. Jestem sceptyczny co do tych zapowiedzi. W walce z Parkerem, mniejszym i słabszym rywalem, przez 12 rund nie podjął większego ryzyka pomimo realnej szansy na mistrzowski pas. Tym razem będzie podobnie, jednak znacznie krócej. AJ będzie chciał z przytupem zadebiutować na Amerykańskim rynku a to oznacza dla Ruiza duże kłopoty i przegrana przed czasem w pierwszej połowie pojedynku.”

 

Dawid Przystup – redaktor naczelny i właściciel bokswpolsce.pl

Typ: Joshua TKO w drugiej połowie walki.

“Moim zdaniem Andy Ruiz Jr. będzie trudniejszym przeciwnikiem niż wszystkim się wydaję. Jest w treningu od walki z Dimitrenko więc będzie w dobrej jak na niego formie. Ma szybkie i ciężkie ręce, potrafi skrócić dystans i efektownie wejść pod przeciwnika gdzie bije zróżnicowanymi kombinacjami. Jednak po dzisiejszym treningu medialnym jestem przekonany, że Joshua wygra przez nokaut. Różnica warunków fizycznych jest zbyt duża i mimo zmiany rywala Joshua ma już doświadczenie z podobnym zawodnikiem z walki z Povetkinem.”

 

Kamil Dulski – publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Joshua KO do końca 5 rundy.

“Według mnie nie będzie tutaj żadnej niespodzianki, której niektórzy się spodziewają. Ruiz, który ma dużo mniejszy zasięg rąk nie będzie miał łatwego zadania żeby przejść do półdystansu, choć Joshua i tam jest bardzo niebezpieczny. Obstawiam KO z rąk Joshuy, a pojedynek nie potrwa dłużej niż 5 rund.”

 

Marek Kiełbik – publicysta bokswpolsce.pl, zawodnik kickboxingu

Typ: Joshua znacząco na punkty u wszystkich sędziów.

“Andy Ruiz Jr zaskoczy niedowiarków i da 12 rund panującemu Mistrzowi Świata 3 federacji. Będzie nieuchwytny dla rosłego Brytyjczyka, umiejętnie skracając dystans i unikając ciężkich rąk AJ’a niczym Joseph Parker, który według wielu przegrał batalię o pas WBO ze wspomnianym wcześniej Ruizem. Jednak to AJ wygra na punkty”

 

Krystian Stolarz – publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Joshua TKO/KO do końca 10 rundy.

“Andy Ruiz sprawi kłopoty Anthonemu swoją szybkością, lecz tylko w początkowych rundach. Ostatecznie AJ znajdzie sposób na Meksykanina i zakończy pojedynek do 10 rundy. Inne rozwiązanie mocno mnie zaskoczy”

 

Piotr Bylina – newsman i kamerzysta bokswpolsce.pl

Typ: Joshua TKO lub decyzją sędziów.

“Póki gruby będzie miał siłę to walka może wyglądać na wyrównana. Oczywiście z delikatną przewaga AJ. Jednak gdy już go naruszy to nie ma wafla – gruby musi leżeć. Jeśli wytrzymały będzie to przegra na punkty. Jeśli sędzia przerwie to TKO”

Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr.: Statystyki obu zawodników. (fot. DAZN)
Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr.: Statystyki obu zawodników. (fot. DAZN)
ZOBACZ TEŻ:

Przygotowaliśmy też krótką analizę typów bukmacherskich na ten pojedynek. Kursy nie zachwycają. Bukmacherzy mają zdecydowanie mocnego faworyta, ale to sprawia, że jest też coś dla ryzykantów, którzy wynik widzą inaczej. Analizę znajdziecie pod tym adresem:

ANALIZA ZAKŁADÓW BUKMACHERSKICH

Nasz kolega również przygotował analizę stylów i poszczególnych cech obu pięściarzy wraz z przykładowym obrazem przebiegu pojedynku pod tym linkiem:

ANALIZA STYLÓW I PRZEBIEGU WALKI
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments