Strona główna PUBLICYSTYKA FELIETONY KONIEC ERY: HBO REZYGNUJE Z BOKSU. OD FOREMANA DO TYSONA.

KONIEC ERY: HBO REZYGNUJE Z BOKSU. OD FOREMANA DO TYSONA.

0

Po 45 latach w branży, pokazaniu jednych z najlepszych, najbardziej kontrowersyjnych i kasowych walk w historii boksu zawodowego HBO rzuca ręcznik i rezygnuje z pokazywania go na swoich antenach!

Historia HBO z boksem zaczęła się w 1973 roku, gdy stacja zaczynała dopiero wchodzić na rynek, od pokazania jednej z największych niespodzianek w wadzę ciężkiej – George Foreman znokautował Joe Fraziera i został nowym mistrzem świata.

(AP Photo )

Ostatnią walką na stacjach HBO będzie pojedynek o pas IBF w wadzę średniej pomiędzy Danny Jacobsem, a Sergiejem Derevyanchenko 27 października w Madisen Square Gardens.

Wice prezydent HBO Sports – Peter Nelson, ogłosił dziś na spotkaniu z HBO Boxing, że stacja wycofuję się z pokazywania boksu. Badania publiczności potwierdziły, że nie ma już zapotrzebowania na boks i nie jest on dalej czynnikiem, który zdobywa im nowych klientów.

Swoją pracę stracą analityk Max Kellerman, niezależny sędzia punktowy Harold Lederman oraz byli pięściarze, którzy są aktualnie ekspertami i komentatorami  stacji – Andre Ward i Roy Jones Jr.. Jedyną osobą, która ma zatrzymać swoją prace ma być Jim Lampley, ekspert i komentator HBO.

Duży wpływ na decyzje miało podpisanie bilionowego kontraktu między Eddie Hearnem i telewizją internetową DAZN oraz nowy kontrakt ESPN z Top Rank na pokazanie 54 gal bokserskich w 2019 roku.

HBO Boxing tworzyło przez te wszystkie lata jedne z najlepszych gal bokserskich i organizowało najciekawsze pojedynki na szczycie. Między innymi pokazywali legendarnych pięściarzy jak Marvin Hagler, Sugar Ray Leonard, Oscar De La Hoya.

Największą gwiazdą HBO w latach 80 i 90 był oczywiście Mike Tyson, którego walki HBO transmitowało, aż 16 razy, w tym największe PPV z jego udziałem. To właśnie na antenie tej stacji 20 letni Mike Tyson znokautował Trevora Berbicka w 1986 roku i został najmłodszym mistrzem wagi ciężkiej w historii boksu. Również na HBO zobaczyliśmy jego pojedynek z Busterem Douglasem w Tokyo, który przegrał.

Na HBO oglądaliśmy jedną z najbardziej dramatycznych i kontrowersyjnych walk, kiedy Julio César Chávez powalił Meldrica Tylora na sekundy przed końcem 12 rundy, a sędzia zatrzymał walkę mimo iż ten się podniósł i wygrywał pojedynek na punkty. Walki takie jak Hagler-Leonard, Hagler-Thomas Hearns and Leonard-Hearns były również wyprodukowane przez tą stację.

Ostatnią produkcją HBO powiązaną z boksem będzie dwuczęściowy film dokumentalny o Muhammadzie Alim, którego premiera nastąpi na początku 2019 roku.

Odstąpienie HBO od produkcji i transmitowania gal możemy nazwać końcem pewnej ery w boksie zawodowym.

SERIA LEGENDARNE WALKI HBO:

LEGENDARNE WALKI HBO #1: FOREMAN, TYSON, GOŁOTA, ALI, HOLYFIELD, BOWE

LEGENDARNE WALKI HBO #2: Pacquiao vs De La Hoya i Chavez vs Taylor.

Boks traktuje jako hobby i odskocznię od codziennych spraw. Założyciel i redaktor naczelny bokswpolsce.pl.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments