Strona główna PUBLICYSTYKA HISTORIA Andrzej Gołota vs John Ruiz – 15 rocznica pojedynku!

Andrzej Gołota vs John Ruiz – 15 rocznica pojedynku!

0

Pojedynek Andrzeja Gołoty i Johna Ruiza o pas WBA był walką wieczoru gali organizowanej przez Dona Kinga. Odbyła się ona 13 listopada 2004 roku w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

Była to druga obrona pasa przez Ruiza, a cała gala była reklamowana nazwą „Rendezvous with Destiny: Battle for Supremacy.

Walke zwyciężył na punkty Ruiz (114-111, 113-112, 114-111), ale werdykt do dziś uważany jest za kontrowersyjny. Pierwszą połowę walki dominował Gołota, który powalił na deski Ruiza dwa razy w drugiej rundzie.

Statystyki ciosów też wskazywały na Andrzeja Gołotę, który trafił celnie 141, a Ruiz tylko 103. Amerykaninowi został również odebrany punkt za bicie po komendzie.

Większość ekspertów i obserwatorów dawało zwycięstwo Andrzejowi Gołocie. Wiele lat później sam Mike Tyson stwierdził, że Polak został okradziony z mistrzowskiego tytułu.

W trakcie potyczki manager i trener Ruiza został usunięty z narożnika i odesłany do szatni za to, że krzyczał na sędziego ringowego i używał w stosunku do niego wulgranych słów.

ZASUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ YouTube JUŻ DZIŚ!
https://www.youtube.com/c/bokswpolscetv

Obserwuj nas na:
https://instagram.com/bokswpolsce
https://twitter.com/bokswpolsce
https://facebook.com/bokswpolsce

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!