Strona główna NEWSY LOMA v LOPEZ: ZAPOWIEDŹ WALKI

LOMA v LOPEZ: ZAPOWIEDŹ WALKI

0
Lomachenko v Lopez (fot. Top Rank / materiały prasowe)
Lomachenko v Lopez (fot. Top Rank / materiały prasowe)

Dziś w nocy dojdzie do najbardziej wyczekiwanej przeze mnie walki w tym roku. Wasyl Łomaczenko (14-1, 10 KO) – złote dziecko boksu, trenujący od najmłodszych lat ze swoim tatą na ringach amatorskich był nie do zatrzymania. Bilans na amatorce 396-1, dwa olimpijskie złota, przez ringi zawodowe również idzie jak burza.

Po erze Floyda Mayweathera to on jest najlepszym pięściarzem bez podziału na kategorie wagowe. Łoma do tej pory zdominował każdą z trzech dywizji, w której występował. Deklasował takich zawodników jak Rigondeaux, Walters, Campbell. Pokonał świetnego Garego Russella Juniora- który po porażce z Ukraińcem potwierdził, ze jest znakomitym pięściarzem. Wygląda na to, że po latach trafił na godnego rywala.

Teofimo Lopez (15-0, 12 KO), mimo że nie ma na swoim koncie (jeszcze) takich sukcesów jak Łomaczenko jest najlepszym pięściarzem młodego pokolenia. W ringu widzi wszystko, ma znakomity refleks i nokautujący cios. W dniu walki na pewno będzie cięższy od rywala. Lopez w wadze lekkiej zaczyna swój marsz po wagach, kwestią czasu jest kiedy zmieni kategorie wagową na wyższą.

Uważam, że mimo wszystko Wasyl wygra tę walkę, choć nie sądzę, żeby miała miejsce sytuacja jak w walkach Floyd – Canelo, czy Hopkins – Pavlik, gdzie doświadczony mistrz zabierał młodego pretendenta do szkoły. Amerykanin ma argumenty, żeby stoczyć z Łomą równą walkę. Będzie silny fizycznie, szybki, może zaskoczyć mocnym uderzeniem z kontry ofensywnie usposobionego rywala.

Mój typ na walkę – Łomaczenko dzięki znakomitej pracy nóg, oraz ringowej aktywności zwycięży minimalnie na punkty.

Poniżej krótki materiał, który pokazuje jak doszło do walki:

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!