Mateusz Masternak jest doświadczonym bokserem z dobrym rekordem, który wynosi 41 wygranych i 4 przegrane, w tym 28 zwycięstw przed czasem. Już w najbliższą sobotę zmierzy się z Yunierem Dorticosem w drugim sezonie turnieju World Boxing Super Series.

Statystyki Mateusza Masternaka

W karierze Mateusza nie brakuje ekscytujących momentów. Pokonał kilku zawodników z dobrym nazwiskiem. Kilka pojedynków też przegrał. Osobiście uważam, że były to zaciekłe walki w których nasz pięściarz zostawił kawał zdrowia i całe swoje serce więc znajdą się też moim zestawieniu.

NUMER 1: ZDOBYCIE PASA EBU CRUSIERWEIGHT

Myślę, że lista może spokojnie się zacząć od zdobycia przez Mateusza mistrzostwa Europy w wadzę junior ciężkiej. Masternak zmierzył się z Finlandczykiem Juho Haapoją o wakujący pas EBU.

Walka odbyła się 15 grudnia 2012 roku w Norymberdze w Niemczech. Była zakontraktowana na 12 rund. Mateusz zdeklasował rywala i wygrał każde z 12 starć. Na wszystkich kartach sędziowskich było 120 do 108 dla Polaka. Tym samym został mistrzem Europy. Był to jego pierwszy naprawdę liczący się pas.

NUMER 2: WYGRANY REWANŻ Z KALENGĄ

Kolejnym wydarzeniem w karierze Mateusza o którym warto wspomnieć to jego ostatnia walka która odbyła się na gali MB Promotions jako wstęp do walki Adamek vs Abel. Oczywiście mowa o rewanżowym pojedynku z Youri Kalnegą.

Pierwsza walkę Master przegrał niejednogłośną decyzją sędziów. Po tej porażce Polak twierdził, że walkę wygrał, a jego marzeniem było doprowadzenie do rewanżu. W spełnieniu tych marzeń pomógł mu Mateusz Borek.

W drugim starciu od początku do końca górował Masternak. Dzięki wspaniałej pracy nóg i rozegraniu taktycznemu Polak szybko zdobył przewagę. Zaczął mocno rozbijać przeciwnika. Kalenga poddał się w przerwie między 5 a 6 rundą. Tym samym Mateusz zdobył wakujący tytuł mistrza WBO Europy w wadze cruiser. Ta walka prawdopodobnie zapewniła mu miejsce w turnieju WBSS.

NUMER 3: WALKA O PAS EBU Z TONY BELLEW

Jedno z większych rozczarowań w karierze Mateusza. Nie ze względu na jego postawę, ale ze względu na decyzję sędziów…

Walka odbyła się na terenie Anglika w Londynie. Stawką był wakujący pas EBU Cruiserweight. Miała to być przepustka do walki o mistrzostwo świata.

Walka od pierwszej rundy była bardzo zaciekła i wyrównana. Master zaprezentował piękny i techniczny boks. Używał nóg, balansował ciałem i boksował lewym prostym. Bellew mu nie odstawał i oddawał cios za cios. Po 11 rundach wielu ekspertów widziało remis. Walka była bardzo ciężka do punktowania. O wyniku prawdopodobnie zadecydowała ostatnia runda. W końcówce 12 starcia Bellew wstrząsnął Polakiem.

Sędziowie punktowali trzy razy 115 do 113 dla Tony Bellew. Według mnie walka mogła iść w obie strony. Wygrał gospodarz.

NUMER 4: WALKA O MIĘDZYNARODOWY PAS WBC SILVER CRUISERWEIGHT

Walka o między narodowy pas WBC Silver z Shawnem Corbinem. Pojedynek odbył się od razu po zdobyciu przez Mateusza pasa EBU Cruiserweight. Polak kontrolował cała walkę i powoli rozbijał rywala. W połowie 8 rundy posłał go na deski, ten jednak przetrwał. W 9 zaatakował ponownie i posłał go na deski drugi raz. Corbin się podniósł, ale Master ruszył na niego zadając lawinę ciosów. Sędzia przerwał pojedynek.

NUMER 5: NOKAUT NA ŁUKASZU JANIKU

Wspomnieć też warto o walce z Łukaszem Janikiem z października 2009 która odbyła się Łódzkiej Atlas Arenie. Na ringu spotkało się dwóch niepokonanych polskich prospektów. Masternak z rekordem 14-0 i Janik z rekordem 15-0. Już w pierwszej rundzie Lucky Look był liczony. Dzieła zniszczenia Master dokończył w rundzie 5 nokautując przeciwnika silnym lewym sierpem. Poniżej najlepsze momenty walki.

Na koniec chciałbym też wspomnieć o takich pojedynkach jak:

Masternak vs Drozd. Tutaj niestety Mateusz został bardzo skrzywdzony. Wyszedł do ringu walczyć z pięściarzem, który został wcześniej napompowany wszystkim co tylko dostępne w rosyjskiej aptece. Mimo tego robił co mógł i zostawił całego siebie między linami. Mimo przegranej przez nokaut techniczny – triumfował tej nocy w sercach kibiców!

Masternak vs Bujaj. Jedna z ostatnich walk Mateusza. W pierwszym sezonie turnieju WBSS Polak był rezerwowym. Walka może nie widowiskowa, ale za to umożliwiła mu podtrzymanie formy, pokazanie się większej publiczności i umożliwiła występ w drugim sezonie zmagań o puchar Muhammada Aliego.

Mam nadzieję, że w niedzielny poranek będę mógł dopisać do mojego tekstu kolejną wygraną nad Yunierem Dorticosem

ANKIETA

[socialpoll id=”2523771″]

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments