Najdłużej panujący mistrzowie w poszczególnych wagach.

Najdłużej panujący mistrzowie świata. (fot. redakcja)
Najdłużej panujący mistrzowie świata. (fot. redakcja)

Mistrzowie świata na przełomie historii w boksie zawodowym zmieniają się często. Tym bardziej teraz, gdy mamy aż 4 główne federacje bokserskie. W niższych wagach ciągle słyszymy o nowym zawodniku, który właśnie zasiadł na tronie jednej z nich, a Ci lepsi skaczą pomiędzy dywizjami, by zdobyć miano mistrza bez podziału na kategorie.

Czy zastanawialiście się kiedyś, którzy zasiadali zasiadali najdłużej jako mistrzowie w poszczególnych dywizjach, podczas pojedynczego panowania?

Dziś publikujemy ciekawe zestawienie, które powinno zainteresować każdego kibica boksu zawodowego.

Przygotowaliśmy dla was listę najdłużej panujących mistrzów świata w poszczególnych kategoriach wagowych na przełomie całej historii boksu zawodowego. Nawet zanim powstały jeszcze federacje WBC, WBO, WBA i IBF.

Zaczniemy od najniższych wag i po kolei będziemy przechodzić w górę, aż do wagi ciężkiej, w której poznamy również rekordzistę pojedynczego panowania bez podziały na kategorie.

Na końcu zestawienia postanowiliśmy też zorganizować mały konkurs, w którym będziecie mogli wygrać upominki z logiem bokswpolsce.pl

1Waga słomkowa

Ricardo Lopez – 8 lat i 1 miesiąc

Ricardo Lopez jest jednym z niewielu pięściarzy, którzy przeszli na emeryturę jako niepokonany mistrz świata. Lopez, który walczył w wielu transmisjach pay-per-view, przeszedł na emeryturę z rekordem 51-0-1 (38 KO).

Jedyną skazą na jego rekordzie jest 8 rundowy remis techniczny przeciwko Rosendo Alvarez w dniu 3 marca 1998 roku po tym jak rozciął oko w przypadkowym zderzeniu głowami. Lopez za ten remis zrewanżował się 13 listopada 1998 roku, pokonując Alvareza na punkty po 12 rundach walki.

W 1994 roku The Ring Magazine ogłosił go najlepszym pięściarzem wszech czasów w limicie 105 funtów.

Rekord panowania ustanowił pomiędzy 1990, a 1999 rokiem.

Z powrotem