Strona główna PUBLICYSTYKA NIEOBIEKTYWNY Nieobiektywny #19 – Runowski vs Kelly 20 kwietnia w Anglii?

Nieobiektywny #19 – Runowski vs Kelly 20 kwietnia w Anglii?

0

Bardzo interesujące wieści dochodzą do nas z Wysp Brytyjskich! Prawdopodobnie kolejnym przeciwnikiem niezwykle utalentowanego Josh’a Kelly’ego (8-0, 6KO) będzie Przemysław Runowski (17-0, 3KO).

Eddie Hearn w wywiadzie zakomunikował, że Kelly następnej walki nie stoczy z – początkowo planowanym – Davidem Avanesyanem (23-3-1), a z “niepokonanym Polakiem”. W polskiej wadze półśredniej mamy tylko dwóch zawodników o nieskazitelnym rekordzie. Łukasza Wierzbickiego (17-0), którego wykluczam z powodu jego występu 29 marca na gali w Dzierżonowie.

Zostaje nam “Kosiarz”, który jest nieaktywny od niespełna roku. Dużo było w ostatnim czasie głosów o jego walce we Francji 16 marca z Yannickiem Dehezem (18-1-1). Młody Francuz zmierzy się w tym terminie z innym rywalem.

Łącząc wszystkie fakty wygląda na to, że 20 kwietnia w Londynie czeka na nas naprawdę ciekawa walka. Może ona 24-letniemu Runowskiemu otworzyć wrota do wielkiej kariery.

Oczywiście będzie to więcej niż trudne, ponieważ Przemek pojedzie na teren gdzie na punkty wygrać będzie mu co najmniej niełatwo. Przed czasem raczej nie wygra (18% współczynnik nokautów). I najważniejszy fakt jest taki, że Kelly to naprawdę bardzo dobry zawodnik, który jest szykowany na nową gwiazdę kategorii półśredniej.

Niemniej jednak cieszymy się, że może dojść do takiego pojedynku, bo emocji w polskim boksie nigdy za wiele.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments