Strona główna PUBLICYSTYKA FELIETONY Oleksander Usyk – najlepszy pięściarz roku 2018?

Oleksander Usyk – najlepszy pięściarz roku 2018?

0
Oleksander Usyk po zwycięstwie w turnieju WBSS. (fot. WBSS)
Oleksander Usyk po zwycięstwie w turnieju WBSS. (fot. WBSS)

Rok 2018 powoli dobiega końca, a my poznaliśmy już najważniejsze rozstrzygnięcia, w prestiżowych plebiscytach na najlepszego zawodnika ostatnich dwunastu miesięcy. W tym roku wybór był wyjątkowo prosty, od Ameryki, po Europe i Azję wszyscy jak jeden mąż wskazują na ukraińskiego króla wagi cruiser, mistrza olimpijskiego z Londynu Aleksandra Usyka.

Zobacz obraz źródłowy

Innej opcji być oczywiście nie może, genialny Ukrainiec w samym 2018 roku do swojego jedynego mistrzowskiego pasa dołożył TRZY następne odprawiając odpowiednio Mairisa Briedisa w półfinale i deklasując Murata Gasijewa w wielkim finale bardzo prestiżowego turnieju WBSS, gdzie z nielicznymi wyjątkami spotkali się praktycznie wszyscy najlepsi junior ciężcy świata.

Zobacz obraz źródłowy

Co godne podkreślenia, zarówno Briedisa jak i Gasijewa pokonał w walkach wyjazdowych. To jednak charakterystyczne dla niego, nie unika wyzwań, gdy trzeba leci do przeciwnika, zdaje sobie doskonale sprawę, że sytuacja czasami po prostu tego wymaga, że pieniądze niekoniecznie są u niego w domu, a czasami po prostu trzeba je podnieść z rosyjskiej czy angielskiej ziemi.

Zobacz obraz źródłowy

Doskonały dla siebie okres zakończył…na obczyźnie, nokautując przeżywającego cudowny czas w swojej karierze Tony’ego Bellew. Od stycznia do grudnia stoczył trzy walki, wszystkie wyjazdowe, wszystkie wygrane, jako pierwszy Europejczyk wszedł w posiadanie czterech najważniejszych pasów równocześnie, wygrał pierwszy, historyczny sezon WBSS i jak już wspomniałem poduczył boksu Murata Gasijewa.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments