Strona główna PUBLICYSTYKA ANALIZY Pacquiao vs Broner: Typowanie redakcji i bukmacherów + ANKIETA.

Pacquiao vs Broner: Typowanie redakcji i bukmacherów + ANKIETA.

0
Manny Pacquiao i Adrien Broner tuż po ceremoni ważenia. (fot. Scott Hirano / SHOWTIME)
Manny Pacquiao i Adrien Broner tuż po ceremoni ważenia. (fot. Scott Hirano / SHOWTIME)

Dziś w nocy czeka nas wspaniały pojedynek pomiędzy dwoma dobrymi pięściarzami jakimi bez wątpienia są Manny Pacquiao i Adrien Broner. Postanowiłem wraz z resztą redakcji przygotować małe podsumowanie typów bukmacherskich oraz przedstawić jak my widzimy wynik tej walki.

Statystyki obu zawodników. (fot. Premiership Boxing)
Statystyki obu zawodników. (fot. Premiership Boxing)

Manny Pacquiao to były mistrz świata 8 kategorii wagowych. Obecnie posiada pas WBA w wadze półśredniej, który wygrał w swojej ostatniej walce z Lucasem Matthysse. Ma 40 lat, ale po urywkach z treningów widać, że jego forma nadal jest wysoka.

W drugim narożniku zobaczymy 29 letniego Adriena Bronera, byłego mistrza świata w 4 kategoriach wagowych, który aktualnie nie posiada pasa. Świetnie walczy z kontry i mocno bije z obu rąk.

Typy Bukmacherów.

Bukmacherzy i większość ekspertów widzą w tym pojedynku wygraną Filipińczyka, jednak nie jest to wielka przewaga. Kurs na jego wygraną wynosi 1.3 w porównaniu do wygranej Amerykanina 3.5. Za 100zł postawione na Manny Pacquiao dostaniemy 30zł na czysto, a za 100zł postawione na Bronera – 250zł na czysto.

Zobacz: Manny Pacquiao: Znokautuje Bronera! Zapomniałem jakie to fajne.

Ciekawą opcją jest obstawienie wygranej Filipińczyka na punkty. Kurs na taki wariant wynosi 2 co oznacza, że stawiając np. 100zł podwoimy nasze pieniądze i na czysto wygramy kolejne 100zł. Przypominam, że Pac-Man przez ostatnie 10 lat wygrał tylko raz przez nokaut, a reszta jego wygranych była właśnie punktowa.

Kolejną opcją, dla tych lubiących większe ryzyko jest postawienie na wygraną Adriena Bronera przez KO, TKO lub dyskwalifikacje. Kurs na takie zdarzenie wynosi, UWAGA, 7.5. Czyli jeśli postawimy 100zł, zgarniamy na czysto kolejne 650zł. Moim zdaniem jest to jedyny sposób w jaki Broner może pokonać Filipińczyka. Z 33 wygranych przez niego walk 24 zakończyło się nokautem na przeciwniku.

Dla ludzi lubiących dobrą zabawę i chcą spróbować w obstawianiu rund w której zakończy się walka bukmacherzy przygotowali dobrą ofertę. Najniższe kursy w wysokości 15 oferują za rundy 8 i 9, kurs 17 za rundę 7 i 10, następnie 19 za rundy 6 i 11. Największe pieniądze możemy zarobić obstawiająć zakończenie walki w 1 rundzie za co bukmacher płaci 51 do 1, czyli za 100zł dostaniemy 5000zł na czysto! 41 do 1 za rundę 2 oraz 34 za rundę 3.

We wszystkich wygranych nie wliczyłem podatku od wygranej.

Typowanie Redakcji.

Tomasz Piotrowski – trener boksu, czynny zawodnik, YouTuber, publicysta bokswpolsce.pl
Typ: Manny Pacquiao KO

Mój typ na walkę jest jeden – Pacquiao! Broner będzie starał się uciekać i kontrować nacierającego Filipińczyka. Nie jest jednak Floydem Mayweatherem, a Manny umie wyciągać wnioski z porażek. Także moim zdaniem wygra zdecydowanie, uważam wręcz że może ostatecznie rozwiązać Problem i znokautować Bronera.

Gracjan Tomasik – felietonista bokswpolsce.pl
Typ: Manny Pacquiao PKT

Zderzenie dwóch światów! Zupełnie inne style życia, ambicje, sposoby boksowania również. Chce zwycięstwa Manny’ego, życzę mu jak najlepiej. Jeśli zobaczymy szybkość, zabójcze kombinacje to Pacquiao wygra ten pojedynek na punkty.

Andrzej Jędraszczak – redaktor BOKS ZAWODOWY, publicysta bokswpolsce.pl
Typ: Adrien Broner PKT

Manny Pacquiao ma swoje najlepsze lata już za sobą. Widać to było w walce z Hornem gdy stracił wiele rund. Walka z Matthysse tak naprawdę nic nie pokazała, bo był on już mocny wyboksowany. Broner jest młodszy i dobrze boksuje, przegrywał walki tylko z tymi najlepszymi. Jeśli będzie dobrze przygotowany to wypunktuje Filipińczyka.

Maciej Kraszewski – publicysta, analityk, prawa ręka bokswpolsce.pl
Typ: Manny Pacquiao na PKT

Podejrzewam, że Broner będzie próbował rozwiązać walkę siłowo, ale nie wyjdzie mu to na dobre. Pacquiao wygra zdecydowanie na punkty

Dawid Przystup – redaktor naczelny bokswpolsce.pl, założyciel grupy BOKS W POLSCE I NA ŚWIECIE
Typ: Adrien Broner KO

Manny Pacquiao wygląda super na treningach, ale nie zapominajmy, że ma już 40 lat. Wrócił znów pod skrzydła swojego trenera Frieddie Roacha co uważam za błąd. Nie możemy też patrzeć na jego ostatnią walkę z wyboksowanym już Matthysse. Broner wygląda na wyjątkowo skupionego i pewnego siebie mimo tego, że miał kilka problemów. Obaj są małymi półśrednimi, ale Broner zdecydowanie jest silniejszy. Myślę, że jeśli Horn był w stanie narzucić swój styl boksowania Pac-manowi to tym bardziej będzie w stanie zrobić to Broner i w końcu trafi czymś mocnym Filipińczyka.

Dominik Gorząd – redaktor BOKS ZAWODOWY, publicysta bokswpolsce.pl
Typ: Manny Pacquiao PKT

Wygląda na to że Manny przeżywa drugą młodość. Na treningach szybki i ostry jak brzytwa w najlepszych czasach. Broner przez swój trudny charakter jest chyba trochę niedoceniany, umie nieźle walczyć z kontry, ma niezły jab. Na Filipińczyka w dobrej w formie to jednak nie wystarczy- Pacquiao na punkty.

Piotr Bylina – publicysta bokswpolsce.pl
Typ: Manny Pacquiao PKT

Broner przez swoja niezgoloną brodę będzie wytrzymywał ciosy Pacquiao, jednakże różnica w doświadczeniu mocno przechyla szale zwycięstwa na stronę Filipińczyka. :)

Kamil Dulski – newsman bokswpolsce.pl
Typ: Manny Pacquiao PKT

Według mnie Pacquiao wypunktuje Bronera po dosyć jednostronnej walce. Broner potrafi uderzyć, jest młodszy, ale widząc ciężkie przygotowania i motywację Filipińczyka sądzę że będzie bardzo ruchliwy i nie da się ustrzelić.

Zapraszamy do oddania głosu w ankiecie.

[socialpoll id=”2535103″]

Obserwuj nas na:
https://instagram.com/bokswpolsce
https://www.youtube.com/c/bokswpolscetv
https://twitter.com/bokswpolsce
https://facebook.com/bokswpolsce

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments