Strona główna PUBLICYSTYKA SZPILKA vs WACH: TYPY REDAKCJI + SONDA

SZPILKA vs WACH: TYPY REDAKCJI + SONDA

0

Już w sobotę 10 listopada podczas gali Knockout Boxing Night #5 kibice będą świadkami walki okrzykniętej najważniejszą w 2018 roku na polskich ringach. Na bokserskich deskach Areny Gliwice dojdzie do pojedynku dwóch byłych pretendentów do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej – Artura Szpilki i Mariusza Wacha.

Z tej okazji postanowiliśmy przygotować typowanie redakcji na to wydarzenie. Na końcu artykułu czeka na was też sonda w której możecie wytypować swojego zwycięzcę.

TYPY REDAKCJI

Tomasz Piotrowski – trener boksu, czynny zawodnik, YouTuber, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Mariusz Wach

Mariusz jest już stary i nie wiele jeszcze zwojuje. Artur natomiast to Artur. Zobaczymy jak się zaprezentuje. Walka bez wyraźnego faworyta. Postawie jednak na Wacha.

 

Gracjan Tomasik – publicystyka/felietony/newsy bokswpolsce.pl

Typ: Szpilka na punkty

Nie jest to żadna walka roku w polskim boksie, pod względem sportowym wyprzedza ją starcie Sulecki vs Jacobs, Masternak vs Dorticos, czy Adamek vs Miller, a na równym poziomie stoi nawet Włodarczyk vs Durodola. Jednak są to dwa znane nazwiska i duża cześć kibiców obejrzy starcie wieczoru w Gliwicach. Co do typowania to skłaniam się ku Szpilce, jest młodszy, dobrze przygotowany, a w narożniku będzie miał jako trenera jednego z najlepszych taktyków w Europie Andrzeja Gmitruka. Także widzę tu jednogłośną decyzje dla Szpilki.

 

Andrzej Jędraszczak – bloger BOKS ZAWODOWY na FB, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: bez jednoznacznego faworyta

Jeśli Szpilka wróci do dyspozycji prezentowanej kilka lat temu powinien wypunktować mało aktywnego Wacha. Jeśli jednak dalej będzie popełniał stare błędy, może nie usłyszeć ostatniego gongu.

 

Dominik Gorząd – bloger BOKS ZAWODOWY na FB, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Wach KO/TKO

Szpilka słynie z gorącej głowy, często bardzo dużo ryzykuje w swoich walkach, do tego ma za sobą brutalną porażkę z Wilderem, nabrał sporo masy. Wach przegrywał do tej pory tylko ze ścisła czołówką, tutaj powinien wygrać przed czasem.

 

Maciej Kraszewski – publicysta, analityk, prawa ręka bokswpolsce.pl

Typ: Wach TKO

Scenariusz na ten pojedynek jest czytelny dla każdego. Szybki niewygodny mańkut z brakami w obronie przeciwko wielkiemu i silnemu, o nieludzkiej odporności ale wolnemu przeciwnikowi. Szpilka wygląda na bardzo dobrze przygotowanego, ale typuje, ze w późniejszych rundach wrócą stare demony i polegnie przed czasem.

 

Patryk Celmer –  moderator na BOKS W POLSCE I NA ŚWIECIE.

Typ: Mariusz Wach przez KO

Krótko i na temat Wach przez KO. Jeżeli będzie dużo aktywny w tej walce w końcu ustrzeli Szpilkę. Artur może wygrać na punkty jeżeli Wach zaprezentuje się tak jak w jego ostatnich walkach. Wach przez KO.

 

Dawid Przystup – redaktor naczelny bokswpolsce.pl, BOKS W POLSCE I NA ŚWIECIE,

Typ: Mariusz Wach przez KO/TKO

Według mnie Wach już w ostatniej walce z Millerem pokazał, że zmienia styl boksowania i robił użytek z swoich atutów dopóki nie złapał kontuzji. Wiem z jego obozu, że do tej walki przepracował solidnie 12 tygodni. Poza tym jest wyluzowany jak nigdy. Szpilka szybko doszedł do formy fizycznej, ale nie do końca według mnie jest w dobrej formie psychicznej. Wie, że to jest jego walka o być lub nie w boksie zawodowym. Sam narzuca na siebie duża presję jak przed każdą większą walką. Mimo pracy z dobrym psychologiem i tych wszystkich zagrywek jak garnitur w kwiatki itp. widać po nim stres i spięcie na konferencjach. Myślę, że to będzie miało decydujący wpływ na wynik tej walki. Mój typ to KO lub TKO na Szpilce w drugiej połowie walki, dokończenie tego co rozpoczęli Wilder i Kownacki.

SONDA

[socialpoll id=”2526215″]

 

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!