Strona główna PUBLICYSTYKA HISTORIA TEGO DNIA: Sugar Ray Leonard i Roberto Duran dopełniają trylogii.

TEGO DNIA: Sugar Ray Leonard i Roberto Duran dopełniają trylogii.

0

7 grudnia 1989 roku Sugar Ray Leonard pokonał Roberto Durana w ich trzeciej walce. Pojedynek rozegrał się na pełnym dystansie 12 rund w hotelu Mirage w Las Vegas, a Amerykanin potwierdził tym zwycięstwem swój status supergwiazdy.

Roberto Duran i Ray Leonard spotkali się wcześniej już dwa razy w wadze półśredniej. Pierwszy raz w czerwcu 1980 roku w Montrealu i ten pojedynek przegrał Leonard, który nie zdołał obronić swojego pasa WBC. Drugi raz zmierzyli się w rewanżu pod koniec tego samego roku i tym razem wygrał Leonard po tym jak Duran poddał się w 8 rundzie wypowiadając słynne ‘No Mass’.

Zarobki.

Na widowni pojawiło się ponad 16 000 kibiców obu pięściarzy. Bilety były w cenie 100, 200, 300, 500, 600 i 800 dolarów. Zysk z wejściówek wynosił około 9 milionów dolarów. Dodatkowo HBO zapłaciło 3 miliony dolarów za prawa do retransmisji walki, a hotel Mirage zapłacił kolejne 9 milionów za możliwość zorganizowania pojedynku u siebie. Wpływy były znacznie wyższe gdy doliczono zyski z reklam, PPV oraz od sponsorów.

Leonard zarobił minimum 15 milionów dolarów, a Duran 7.5 miliona dolarów. Leonard został pierwszym bokserem, który zarobił ponad 100 milionów w karierze.

Pojedynek był transmitowany w systemie PPV oraz w lokalnych stacjach telewizyjnych. Obejrzało go prawdopodobnie 13 milionów ludzi na całym świecie.

Walka.

Trzecia walka była drugą obroną pasa wagi super średniej przez Leonarda. Pojedynek reklamowany jako rozstrzygnięcie historycznej batalii, między odwiecznymi rywalami. Hasłem reklamującym było “Uno Mas”, czyli “Jeszcze raz”.

Leonard miał od początku przewagę taktyczna i był lepiej przygotowany fizycznie. Kontrolował całą potyczkę od początku do końca wygrywając pewnie na punkty. Duran nie zrobił nic by zmazać kontrowersje, które pojawiły się po jego poddaniu w drugiej walce. Występ pięściarzy zawiódł nawet największych fanów, którzy zaczęli na nich gwizdać w drugiej połowie walki.

Sugar Ray Leonard i Roberto Duran podczas ich trzeciego pojedynku. (fot. Manny Millan /Sports Illustrated/Getty Images)

Punktacja sędziów wynosiła: Jerry Roth 109-119, Joe Cortez 111-116, Bob Logist 110-120 dla Leonarda.

Poniżej statystyki ciosów:

Jabs Leonard Duran
Trafionych 118 33
Wyprowadzonych 211 393
Procent 56% 8%
Silnych ciosów Leonard Duran
Trafionych 109 51
Wyprowadzonych 227 195
Procent 48% 26%
Wszystkich ciosów Leonard Duran
Trafionych 227 84
Wyprowadzonych 438 588
Procent 52% 14%

Obserwuj nas na:
https://instagram.com/bokswpolsce
https://www.youtube.com/c/bokswpolscetv
https://twitter.com/bokswpolsce
https://facebook.com/bokswpolsce

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments