Strona główna PUBLICYSTYKA GOLOVKIN vs CANELO: TYPY REDAKCJI I GOŚCI + ANKIETA

GOLOVKIN vs CANELO: TYPY REDAKCJI I GOŚCI + ANKIETA

0

Witamy wszystkich czytelników! Postanowiliśmy, że przed każda wiekszą walką bedziemy dzielić się redakcyjnymi typami na walkę, a oprócz tego będziemy zapraszać do typowania kilku gości z innych serwisów, blogów lub pięściarzy i trenerów.

Na pierwszy ogień idzie długo wyczekiwana walka rewanżowa w wadzę średniej między Gennady 'GGG’ Golovkin, a Saul 'Canelo’ Alvarez, która odbędzie się już w sobotę.

Zapraszamy się do zapoznania z naszymi typami i dodania swoich w komentarzach pod artykułem.

TYPY GOŚCI

Bartłomiej Grafka – zawodowy pięściarz Silesia Boxing, były mistrz Polski w wadze średniej.

Typ: Gennady Golovkin

„Myślę że Gołowkin tym razem wygra, przeanalizował poprzednią walkę i nie da Canelo się rozkręcić natomiast Alvarez bez swojego mięsa nie będzie miał już tyle siły. Obstawiam że w drugiej części pojedynku Gołowkin przełamie Alvareza. Pozdrawiam”

 

Radek Laudański – publicysta wRingu.net

Typ: Saul Alvarez UD

„Przed pierwszą walką stawiałem na zwycięstwo przez nokaut Golovkina mając w pamięci słabe walki Alvareza.
Po ich pierwszym pojedynku stwierdzam, że Alvarez przeczytał Kazacha i pokazywał to przez kilka rund i nie sądzę, żeby mocarz z Karagandy przygotował coś nowego.
Mimo tego, że całym sercem jestem za Giennadijem, to jednak Alvarez wygra wysoko na punkty i zadecyduje celność zadanych ciosów.”

 

Jakub Borowicz – publicysta laczynaspasja.pl, Prosto z Boku

Typ: Gennady Golovkin KO

„Drugi raz w życiu (pierwszy to walka Joshua – Kliczko) nie wiem, jak będzie to wyglądało. Dziwi mnie, że tak wiele osób widzi zdecydowanego faworyta w Canelo. Jestem absolutnym fanem jego boksu od lat, ale nie lekceważyłbym GGG, który wciąż ma najmocniejszy cios w tej kategorii wagowej. Kazach może zrobić z Canelo coś, co Meksykanin zrobił z Amirem Khanem wiosną 2016 roku, choć taki scenariusz wydaje się wielu osobom niemożliwy. Gdybym miał postawić na najbardziej prawdopodobne warianty, to byłoby to zwycięstwo GGG przed czasem lub Canelo na punkty. Coś czuję, że stary mistrz oszuka Alvareza, który jednak pokaże się ze znakomitej strony i zbierze za swoją postawę wiele pochwał.”

 

Michal Myszkowski – bloger Boksem Żyjąc na Facebook

Typ: Saul Alvarez na punkty

„To walka z cyklu: wszystko się może zdarzyć. Stawiam, że obaj będą jeszcze lepiej przygotowani niż do pierwszego starcia, w końcu mieli rok, na odrobienie lekcji. Jestem zdania, że najprawdopodobniejszym scenariuszem jest tu zwycięstwo Canelo na punkty i to absolutnie bez pomocy sędziów. Chłodna głowa, wyprowadzania ciosów, w momencie kiedy GGG będzie odchodził, refleks – to klucze do wygranej Alvareza. Kazach będzie agresorem, ale jego styl jest dość jednowymiarowy, a wiek nie predysponuje go do nagłej zmiany sposobu boksowania.”

TYPY BOKSWPOLSCE.PL

Tomasz Piotrowski – trener boksu, czynny zawodnik, YouTuber, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Saul Alvarez split decision

„Alvarez jest zdecydowanie młodszym zawodnikiem, ktory wciąż się rozwija. Będzie to miało olbrzymie znaczneie w walce z 36 letnim Golowkinem. U Triple G widać już jego wiek. Ma on oczywiście potężne uderzenie oraz betonową szczękę, jednak Alvarez również potrafi przyjąć i mocno oddać. Uważam, że walka przebiegnie na pełnym dystansie, a Canelo będzie w niej zdecydownaie bardziej agresywny niż za pierwszym razem i jeśli nie otworzy się zbyt mocno i nie wyłapie jakiejś przypadkowej bomby to dowiezie zwycięstwo punktowe do końca. Nie widzę szans na to aby był on wstanie znokautować Gołowkina. Nie widzę także sposobności aby Gołowkin wygrał tą walkę inaczej niż prze K.O”

 

Gracjan Tomasik – felietonista bokswpolsce.pl

Typ: Gennady Gołowkin punkty

„Nie mam żadnych wątpliwości, że już nigdy nie zobaczymy tak zdeterminowanego Gennady’ego Golovkina, jak w pojedynku z Canelo Alvarezem. Rozsierdzony ostatnim kontrowersyjnym remisem Kazach i wieloma niepotrzebnymi słowami clenbuterolowego Meksykanina, nie zostawi mu w ringu ani centymetra miejsca do ucieczki. Pupil grupy promotorskiej „Golden Boy Promotions” jest świetny w każdym elemencie walki na pięści, ale nieposkromiona siła „Triple G” poradzi sobie z wyśmienitą obroną, wręcz bajecznym poruszaniem się po ringu Saula Alvareza i wypunktuje go.”

 

Andrzej Jędraszczak – bloger BOKS ZAWODOWY na FB, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Saul Alvarez na punkty

„Canelo wygra na punkty po bliskiej decyzji, która mogłaby iśc w dwie strony. Jest wystarczajaco silny i odporny, by mógł przeciwstawić się Gołowkinowi. Dodatkowo ciagle się rozwija i widać to na przestrzeni ostatnich lat, to powinno wystarczyć na 36 letneigo już kazacha…”

 

Maciej Kraszewski – publicysta, analityk, prawa ręka bokswpolsce.pl

Typ: Saul Alvarez punkty

„Przewiduję pełen dystans, bardzo bliski pojedynek i jednogłośny werdykt na korzyść Alvareza. Zapraszam w piątek do lektury analizy walki.”

 

Dawid Przystup – redaktor naczelny bokswpolsce.pl, założyciel grupy BOKS W POLSCE I NA ŚWIECIE,

Typ: GGG KO

„Przy typowaniu zawsze kieruję się moją sympatią do zawodników i lubię trochę zaryzykować – zrobię to i tym razem! Moim zdaniem GGG bierze to co się stało w pierwszym pojedynku i po nim (afera dopingowa Alvareza) bardzo osobiście, a do tego wie, że Canelo nie jest w stanie go znokautować najlepszym ciosem więc w sobotniej walce zobaczymy bardziej agresywnego Kazacha, jak z pojedynku z Monroe Jr, ale jednocześnie wyrafinowanego jak w pojedynku z Lemieux. Wszyscy wiemy jak obie walki się skończyły, wieć stawiam wygraną GGG przez nokaut w rundach 7-9.”

PODSUMOWANIE

Jak widzicie typy naszych gości oraz naszej redakcji są bardzo wyrównane. 5 do 4 dla Saula 'Canelo’ Alvareza, kto miał rację dowiemy się już w nocy z soboty na niedzielę. Najważniejsze, żeby wygrał boks i lepszy zawodnik! Bez pomocy sędziów!

ANKIETA

W poniższej ankiecie możecie wybrać swój typ na walke i napisać uzasadnienie w komentarzach.

[socialpoll id=”2519537″]

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!