Strona główna PUBLICYSTYKA WILDER vs FURY: Typowanie redakcji.

WILDER vs FURY: Typowanie redakcji.

0
Wilder vs. Fury
Wilder vs. Fury

Dziś długo wyczekiwany pojedynek na szczycie wagi ciężkiej pomiędzy Deontayem Wilderem i Tysonem Furym. Jak zwykle przed wiekszą walką przygotowaliśmy typowanie redakcji.

Tym razem było zabawnie ponieważ redakcja jest mocno podzielona co do wyniku tej walki. Nie obyło się bez kłótni, monologów na temat swoich faworytów i prób zdeprecjonowania osiągnieć tych drugich. Końcowo wyszedł nam remis 3 do 3.

Zapraszam do sprawdzenia naszych typów i miejmy nadzieje, że bez względu na wynik walki nasza redakcja się nie rozpadnie.

Tomasz Piotrowski – trener boksu, czynny zawodnik, YouTuber, publicysta bokswpolsce.pl
Typ: Wilder KO między 8 a 11

Nie wiadomo w jakiej naprawdę formie jest Tyson Fury. Obicie dwóch kelnerów niczego nie znaczy. Jego powrót na ring nadaje się na scenariusz filmu. Zwłaszcza jeśli wygra. Tyson jest zawodnikiem nieszablonowym, utalentowanym i szybkim. Brakuje mu jednak siły ciosu. Aby wygrać będzie musiał przez całą noc perfekcyjnie tańczyć, o czym doskonale wie. Pytanie czy będzie wstanie to zrobić? Wszystko zależy od tego jak wpłynęło na niego zbijanie wagi. Jedyny aspekt o jaki się martwię w jego wypadku to fizyczność, ponieważ psychicznie jest gotowy na zwycięstwo. Wilder natomiast bije potwornie mocno, jest niebezpieczny w każdym momencie walki. czasem ciężko zauważyć jego cios, gdyż bije je w dziwnych płaszczyznach. Miewał już jednak problemy z zawodnikami, którzy nie dawali się łatwo trafić i byli ruchliwi. Walka z cyklu 60:40 na korzyść Wildera i to tylko dlatego, że Fury aktualnie to jedna wielka niewiadoma, a Wilder cały czas boksuje. Jeśli walka potrwa pełen dystans wygra Tyson, przed czasem natomiast wygrać może jedynie olbrzym z Alabamy. Moim zdaniem Wilder ustrzeli czymś Fury’ego między 8 a 11 rundą

Gracjan Tomasik – felietonista bokswpolsce.pl
Typ: Wilder KO 1-6

W mojej opinii Wilder jest faworytem. Znakomita forma, którą prezentuje od kilku lat, duża aktywność, co jest zupełnym przeciwieństwem Brytyjczyka. Myśle, że ten aspekt w boksie na najwyższym poziomie jest bardzo ważny. Pamiętajmy, że to Fury musi rozbroić i „oszukać” Wildera. A Wildera oszukać mistrza WBC jest bardzo ciężko, ponieważ – wydaje mi się – że on czasem nie zna swojej kolejnej akcji. Niekonwencjonalność i duże zagrożenie przez 12 rund poskutkuje zwycięstwem przed czasem w pierwszej połowie walki.

Andrzej Jędraszczak – bloger BOKS ZAWODOWY na FB, publicysta bokswpolsce.pl
Typ: Wilder KO

Amerykanin nie będzie zwlekał jak Kliczko, nie zabraknie mu odwagi by ruszyć, jeśli poczuje, że przegrywa. Potrafi przyjąc, ma niesamowity cios, a nokaut ze strony Anglika mu nie gozi.

Maciej Kraszewski – publicysta, analityk, prawa ręka bokswpolsce.pl
Typ: Tyson Fury jednogłośna decyzja

Niesamowicie trudna walka do typowania, ponieważ w ringu spotkają się dwaj najbardziej nieszablonowi zawodnicy królewskiej kategorii. Jeden jest w stanie przegrywać każdą sekundę pojedynku by na sam koniec wygrać jednym ciosem, drugi ma wszelkie narzędzia, aby zneutralizować każdego zawodnika, ale wraca po trzech latach przerwy i jego forma jest zagadką. Nawet odkładając emocje na bok, przewidzenie przebiegu tego pojedynki to wróżenie z fusów, dlatego będę kierował się sympatią, mając nadzieję, że mój optymistyczny scenariusz będzie tym, który się sprawdzi. A więc zakładam, że Tyson wytrzyma kondycyjnie trudy pojedynku, wykorzysta przepaść w posiadanym bokserskim IQ i umiejętnościach i zneutralizuje ofensywną siłę Wildera. Być może nawet posyłając go po drodze na deski, Typuje zdecydowane zwycięstwo Tysona Fury jednogłośną decyzją sędziów.

Dawid Przystup – redaktor naczelny bokswpolsce.pl, założyciel grupy BOKS W POLSCE I NA ŚWIECIE
Typ: Fury KO w 9-12

Moim zdaniem Fury pokona Wildera przed czasem w końcowej fazie walki. Wilder to mocny puncher, ale nie radzi sobie z wyższymi od siebie zawodnikami, których ciężej czysto trafić z taką dynamiką. Anglik jest nieprzywidywalny, wspaniale pracuje na nogach i jest jednym z lepszych techników w wadze ciężkiej. Będzie rozbijał Wildera ciostami prostymi, a w końcówce walki go wykończy.

Dominik Gorząd – publicysta bokswpolsce.pl
Typ: Fury na punkty.

Brytyjczyk boksersko jest znacznie lepszy, Jednak lata imprezowego trybu życia stawiają pod znakiem zapytania jego realne możliwości. Wierzę jednak w to że drugi raz dokona niemożliwego i zszokuje bokserski świat.

Zapraszamy do oddania głosu w ankiecie:\

[socialpoll id=”2527441″]

Obserwuj nas na:
https://instagram.com/bokswpolsce
https://www.youtube.com/c/bokswpolscetv
https://twitter.com/bokswpolsce
https://facebook.com/bokswpolsce

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!