Strona główna PUBLICYSTYKA WBSS: Głowacki vs Briedis – typy redakcji.

WBSS: Głowacki vs Briedis – typy redakcji.

1
Krzysztof Głowacki i Mairis Briedis na ważeniu. (fot.WBSS)
Krzysztof Głowacki i Mairis Briedis na ważeniu. (fot.WBSS)

Już dziś wieczorem Krzysztof Głowacki (31-1, 19 KO) zmierzy się z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) w półfinale World Boxing Super Series na gali w Rydze.

Transmisja gali w Polsce zaczyna się o godzinie 21.15 na TVP Sport, a Krzysztof wyjdzie do ringu nie wcześniej niż o 23.45.

Z tej okazji postanowiliśmy w redakcji zabawić się po raz kolejny w typowanie wyników walki. Nie udało mi się zebrać wszystkich, ale jest i tak bardzo ciekawie. Tym razem jesteśmy równo podzieleni. Połowa wytypowała zwycięstwo Polaka, a druga połowa Łotysza! Kto miał rację dowiemy się wieczorem.

Zapraszamy was do sprawdzenia naszych typów i o wpisanie własnych w komentarzach pod artykułem.

NASZE TYPY:

Tomasz Piotrowski – Trener boksu, czynny zawodnik, YouTuber, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Briedis PKT lub Głowacki TKO/KO

Serce mówi Główka. Rozum Briedis. Walcząc na terenie Łotysza, wszystkie wyrównane rundy będą szły na jego korzyść. A takich rund będzie sporo. Jeśli zobaczymy Mairsa w formie jaką prezentował podczas starcia z Usykiem, to niestety nie widzę szans na zwycięstwo punktowe. Polak ma jednak mocne uderzenie i będzie cały czas niebezpieczny. Mój typ na tą walkę to albo Głowacki przez tko bądź k.o lub też Łotysz na punkty.

 

Dominik Gorząd – blogger BOKS ZAWODOWY, maskotka bokswpolsce.pl

Typ: Głowacki PKT lub przed czasem

Trudna walka na trudnym terenie. Siła fizyczna Polaka, kontra spryt, oraz cała gama nieczystych zagrywek ze strony Łotysza. Wydaje się że to reprezentant gospodarzy, niestety wyjdzie z tej potyczki zwycięsko, choć serce podpowiada wygraną Główki.

 

Maciej Kraszewski – publicysta i prawa ręka bokswpolsce.pl

Typ: Briedis SD

Jak mawia Główka „warto wierzyć”. Tu jednak staramy się prawidłowo wytypować zwycięzcę i ja widzę więcej atutów w rękach Łotysza. Briedis to bardzo dobry zawodnik, inteligentny w ringu, potrafi walczyć brudno i cechuje się doskonała konsekwencją taktyczną. Ma też bardzo dobrą obronę. Myślę że będzie to bardzo niewygodny rywal dla Głowackiego, na nokaut nie liczę a dostać decyzje w Rydze będzie ciężko. Nie sugerowałbym się słabszymi występami obu zawodników. Ty stawka jest najwyższa z możliwych i obaj będą maksymalnie zmotywowani.

 

Dawid Przystup – redaktor naczelny i właściciel bokswpolsce.pl

Typ: Główka przez KO

“Z tego co widzę to Krzysztof Głowacki jest w formie życia – zarówno mentalnej jak i fizycznej. Łotysz moim zdaniem pokazał się tylko raz lepiej w walce z Usykiem. Jest on dalej zagadką. Moim zdaniem może wygrać to na punkty, ale ja wierzę, że Polak złapie go czymś mocnym w drugiej połowie walki i znokautuje.”

 

Kamil Dulski – publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Briedis na punkty.

“Briedis jak dla mnie faworytem 60 do 40. Walczy u siebie, sędziowie na pewnBo będą po jego stronie co widzieliśmy już nie raz podczas jego pojedynków. Główka na pewno sprawi mu kłopoty, Briedis nie do końca radzi sobie z mańkutami. Przewiduję zwycięstwo Briedisa na punkty po dobrej walce z obu stron.

 

Krystian Stolarz – publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Głowacki przed czasem

Breidis będzie bardzo trudnym rywalem dla Krzyśka . Wszystko przemawia za tym, że po wyrównanej walce wygra Maris. Jednak wierzę w upór Krzysztofa i liczę, że jego serducho do walki oraz wola zwycięstwa sprawi nam wszystkim prezent w postaci wygranej przed czasem.

 

Andrzej Jędraszczak – blogger BOKS ZAWODOWY, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Briedis na punkty.

Po mało ciekawej walce, pełnej klinczy i brudnej gry na punkty po stosunkowo bliskiej walce wygra gospodarz, Mairis Briedis.

Piotr Bylina –  publicysta i fotograf bokswpolsce.pl

Typ: Briedis na punkty.

Gdybyśmy oglądali tę walkę w Polsce, to widziałbym co najmniej wygraną na punkty Krzyśka Głowackiego. Walka dla nas odbędzie się niestety na terytorium piekielnie zmotywowanego Łotysza. Dobrze boksujący Mairis jest dla mnie faworytem tej walki. Chciałbym aby walka mnie tak zaskoczyła jak niedawne zwycięstwo Ruiza Jr, pożyjemy, zobaczymy czy marzenia się spełniają.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Pedro
15 czerwca 2019 21:01

Główka oby raz wszedł to zmiecie.