Strona główna PUBLICYSTYKA WBSS: MASTERNAK vs. DORTICOS – TYPOWANIE REDAKCJI

WBSS: MASTERNAK vs. DORTICOS – TYPOWANIE REDAKCJI

0

Tomasz Piotrowski – trener boksu, czynny zawodnik, YouTuber, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Dorticos TKO/KO

„Całym sercem za Mateuszem. Wierzę, że ma on zarówno umiejętności jak i charakter by sprawić niespodziankę i wygrać. Dorticos jest niebezpieczny od początku do końca, dlatego kluczowa będzie koncentracja oraz taktyka. Uważam, że brak Gmitruka nie odbije się negatywnie na Masternaku, i da on świetne show. Master na punkty tak mówi serce. Rozum jednak podpowiada Dorcitos przed czasem.”

Gracjan Tomasik – felietonista bokswpolsce.pl

Typ: Dorticos jednogłośna decyzja.

„Masternak jest bardzo powolnym zawodnikiem na początku każdej walki. Z Dorticosem nie będzie mógł sobie pozwolić na brak koncentracji, czy używania balansu, który będzie główną wartością defensywną dla Masternaka. 
Wydaje mi się, że początek walki, który prawdopodobnie z przewagą dla Dorticosa, ustawi cały pojedynek.”

Andrzej Jędraszczak – bloger BOKS ZAWODOWY na FB, publicysta bokswpolsce.pl

Typ: Masternak na punkty.

„Masternak na pkt. Kubańczyk owszem, bije naprawde mocno, ale z poważnych rywali zdołał zastopować tylko Kalenge. Polak w ostatniej walce zaprezentował sie znakomicie, w końcu było widać luz w jego boksie.”

Maciej Kraszewski – publicysta, analityk, prawa ręka bokswpolsce.pl

Typ: Masternak na punkty.

„Mateusz Masternak to będzie czarny koń tego turnieju! Poza Briedisem to najbardziej doświadczony zawodnik w stawce a jego kariera w końcu wraca na właściwe tory. Dorticos to duży puncher ale ograniczony w swoim boksie, co dobitnie pokazała walka z Gasijevem. Nie wiemy tez ile zdrowia zabrała mu ta walka bo przez 12 rund przyjął bardzo dużo mocnych ciosów wykazując się niesamowita odpornością. Master wygra na punkty!”

Dawid Przystup – redaktor naczelny bokswpolsce.pl, założyciel grupy BOKS W POLSCE I NA ŚWIECIE,

Typ: Dorticos TKO/KO 7-12 runda.

W typowaniu tej walki mam wielki dylemat. Jestem zarówno wielkim fanem starej szkoły kubańskiej Dorticosa jak i Mateusza Masternaka. Uważam, że Dorticos jest lepiej wyszkolony technicznie i mocniej bije. Jestem fanem jego prostych kombinacji ciosami na raz-dwa. Z drugiej strony Mateusz ma lepsza pracę nóg, większą inteligencje ringową oraz mega doświadczenie. Muszę jednak typować tak jak mówi mi rozum i wybieram wygraną Kubańczyka przez nokaut techniczny w drugiej połowie. Przepraszam Mateusz!”

PODSUMOWANIE

Jutro Polscy kibice nastawiają budziki i oglądają zmagania Mateusza Masternaka w turnieju WBSS.
Taki pojedynek zasługuje na redakcyjne typowanie.
Jak widzimy w typowaniu nieznacznie góra jest Kubańczyk, wygrał stosunkiem 3-2. Taka mała rozbieżność w podsumowaniu, może tylko zachęcać do obejrzenia tego pojedynku, gdyż zapowiada się wyrównane starcie.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!