Strona główna PUBLICYSTYKA YUNIER DORTICOS: NAJLEPSZE MOMENTY

YUNIER DORTICOS: NAJLEPSZE MOMENTY

0

Yunier ‘KO DOCTOR’ Dorticos to 32 letni mistrz nokautu z Kuby, który rezyduje w Miami, USA. Ma na swoim 22 wygrane pojedynki, aż 21 przed czasem! Przegrał tylko raz w półfinale World Boxing Super Series z Muratem Gassievem, w ostatniej rundzie wyrównanego pojedynku. Powraca w drugim sezonie turnieju i w pierwszej walce zmierzy się z naszym Mateuszem Masternakem.

Statystyki Yuniera Dorticosa

Przed ich walką postanowiłem stworzyć zestawienie najlepszych momentów z kariery ‘Doktora KO‘. Przy współczynniku wygranych przez czasem, który wynosi aktualnie 91% wielu by pomyślało, że jest z czego wybierać. Jednak dużo z jego walk nie była transmitowana w telewizji, a przeciwnicy byli delikatnie mówiąc średni.

NUMER 1: POKONANIE YURI KALENGI

Walka z Youri Kalengą miała być pierwszym poważnym sprawdzianem dla Kubańczyka. Zdał go celująco. Kalenga w dzień pojedynku miał na koncie tylko 2 przegrane na punkty w tym jedną z mistrzem świata Denisem Lebedevem. Panowie mieli się zmierzyć na dystansie 12 rund lecz Doktor KO zastopował go już w 10. Po świecie rozeszła się wiadomość, że Dorticos jest nowym poważnym graczem w cruiserweight.

NUMER 2: ZNOKAUTOWANIE DMITRY KUDRAYSHOVA

Ćwierć finał turnieju World Boxing Super Series. Pojedynek dwóch specjalistów od nokautu – połączony bilans obu zawodników w dniu walki to 42 wygrane w tym 41 przez nokaut. Nikt się nawet zastanawiał nad tym czy w tym pojedynku będą fajerwerki.

Dorticos wszedł w walkę agresywnie od pierwszego gongu tak samo jak jego przeciwnik. Mnóstwo ciosów w pierwszej rundzie doszło do celu. W drugiej rundzie Kubańczyk złapał lepsze tempo i sprawił, że ciosy Rosyjskiego Młota coraz rzadziej dochodziły do celu. Bił w tempo seriami na raz-dwa. W końcu trafił Kudryashova potężnym prawym krzyżowym, który zwalił go na deski. Sędzia przerwał walkę zanim doliczył do 10.

NUMER 3: PRZEGRANA Z MURATEM GASSIEVEM W PÓŁFINALE WBSS

Najważniejsza walka Dorticosa w karierze. Pojedynek o pasy IBF i WBA Super. Niestety przegrany przez nokaut w 12 rundzie.

Kubańczyk od pierwszej rundy wywierał presję, ale to Rosjanin bił celniej. Po 4 rundach było wiadomo, że walka będzie bardzo wyrównana. W piątek rundzie Dorticos został mocno trafiony, ale przetrwał. Gassiev gdy zorientował się, że udało mu się wstrząsnąć rywalem rozpoczął polowanie. Dorticos nie odpuszczał, był cały czas aktywny i zadawał dużo ciosów, ale coraz mniej dochodziło do celu. W 12 rundzie wszyscy byli już pewni, że walka zostanie rozstrzygnięta przez sędziów kiedy nagle Gassiev trafił Kubańczyka lewym sierpem. Doktor KO padł na deski. Udało mu się podnieść, ale Murat poczuł krew i posłał go na mate jeszcze dwa razy. Sędzia ringowy zatrzymał walkę na 20 sekund przed końcem ostatniej rundy.

Mimo, że walka przegrana to zapewniła ona Yunielowi miejsce w drugim sezonie WBSS. Pokazał się dobrze i zostawił całe serce w ringu. Poniżej cała walka.

ANKIETA

[socialpoll id=”2523771″]

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments